Ne kadar çalışırsa çalışsın iki yakası bir araya gelmeyen dar gelirli vatandaşlar krediyle ya da borçla kendi işyerini açmanın hayalini kuruyor.

Şimşek açıkladı: Lüks yaşam sürüp vergi ödemeyenlere mercek! Şimşek açıkladı: Lüks yaşam sürüp vergi ödemeyenlere mercek!

Kimi başkalarının yanında harcadığı enerjiyi kendi işi için haracayarak daha iyi para kazanmanın hedefinde, kimileri ise hızla geçip giden hayatı daha sakin bir şekilde yaşamak adına kendi yağında kavrulmanın hesabında.

Ancak hayaller ve gerçekler arasındaki makas her geçen gün açılıyor. Türkiye’de küçük işletme sahibi olmak için bile artık milyonerler kulübünde olmak şart. Bunun en çarpıcı örneklerinden biri de İzmir Karşıyaka’da yaşanıyor.
meşhur Karşıyaka çarşısının yan sokaklarından birinde faaliyet gösteren bir umumi tuvaletin devir ücreti ya da halk deyişiyle hava parası 1,5 milyon TL’ye dayanmış durumda.

Türkiye’nin en önemli ilan sitesinde devren satılığa çıkarılan WC için yapılan açıklamada çok kısa sürede kendisini amorti edeceği ifade ediliyor.Aslında biraz ince detaylı düşünüldüğünde bu hesap pek de yanlış değil çünkü İzmir’de tuvalet ücreti 10-15 liradan başlıyor. Bu hesaba göre de 100 bin kullanımda tuvalet, ödenen hava parasını çıkarıyor. Ancak ilanda dükkan kirasından bahsedilmiyor. Yani belki de insanların tuvalet temizliğini yapmak sadece mal sahibine ödenecek kirayı karşılayabilir.

Wc Ilan

Kaynak: HABER MERKEZİ