İsrail ordusu, Nuseyrat Mülteci Kampı ve çevresindeki birçok bölgeye saldırılar düzenledi. Bu yoğun bombardıman, Gazze Şeridi'nin ortasındaki kampı hedef aldı ve can kayıplarına neden oldu.

Güzellik Kraliçesi Seçildi, Sosyal Medya Karıştı! Tam 94 Kilo… Güzellik Kraliçesi Seçildi, Sosyal Medya Karıştı! Tam 94 Kilo…

En Az 80 Can Kaybı

Filistin resmi ajansı WAFA'nın hastane yetkililerine dayandırdığı bilgilere göre, İsrail ordusunun saldırıları Nuseyrat Mülteci Kampı, Deyr el-Belah'taki Aksa Şehitleri Hastanesi çevresi, El-Megazi, Ez-Zevayide ve El-Bureyc mülteci kamplarını hedef aldı. Saldırılar sonucu en az 80 kişi, aralarında çocuk ve kadınların da bulunduğu siviller, hayatını kaybetti. Ayrıca onlarca kişi yaralandı.

Aksa Şehitleri Hastanesi, sürekli ve gelişigüzel yapılan bombardımanlar sonucu gelen yoğun yaralı ve ölü sayısıyla baş etmekte zorlanıyor. Hastane, ciddi bir şekilde ilaç, tıbbi malzeme ve yakıt sıkıntısı yaşıyor.

İsrailli Esirlerin Kurtarılması Sırasında Çatışma

İsrail polisinin yaptığı açıklamaya göre, Gazze'deki İsrailli 4 esirin kurtarılması sırasında çıkan çatışmalarda bir İsrail polisi ağır şekilde yaralandı. İsrail ordusu, Gazze Şeridi'nin orta kesimindeki çeşitli noktalara saldırılar düzenlediğini ve iki farklı bölgede toplam 4 İsrailli esirin canlı olarak kurtarıldığını duyurdu. Daha önce yapılan açıklamalarda, İsrail'in Gazze Şeridi'nin ortasındaki Nuseyrat Mülteci Kampı ve çeşitli bölgelere düzenlediği saldırılarda en az 40 kişinin öldüğü bildirilmişti.

Kaynak: haber merkezi