Ekonomi, beklentilerin üzerinde büyüdü Ekonomi, beklentilerin üzerinde büyüdü

İsrail ordusunun Gazze Şeridi'ne saldırıları 45. gününde artarak sürüyor.

Gazze'deki hükümetten yapılan açıklamada, İsrail'in saldırılarında ölenlerin sayısı 300 artarak 13 bin 300 olduğunu bunların 5 bin 600'ünün çocuk, 3 bin 550'sinin kadın olduğu bildirildi.

Abluka altındaki Gazze Şeridi'ndeki un dağıtıcısı İlyas Avvad, AA muhabirine dün yaptığı açıklamada, İsrail saldırıları sırasında sağlam kalan tek değirmen olan güneydeki Selam Değirmeni'nin, İsrail bombardımanında hasar görmesi sonucu çalışamaz hale geldiğini belirtti.

Avvad, Gazze'nin en büyük un üretim ve depolama kapasitesine sahip Selam Değirmeni'nde saldırılardan önce günlük 350 ton un ile yaklaşık 100 ton yem üretildiğini söyledi.

İsrail güçleri, Gazze'de 100'den fazla Filistinliyi alıkoydu

İsrail ordusu ve iç istihbarat teşkilatı Şin-Bet (Şabak) tarafından, işgal edilen Gazze'nin kuzeyinde alıkonulan Filistinlilere ilişkin dün yapılan ortak açıklamada, 100'den fazla Filistinlinin İsrail'e getirildiği ifade edildi.

Söz konusu Filistinlilerin "Hamas mensubu" olduğu öne sürülen açıklamada, alıkonulanların sorgulandığı belirtildi.

Kassam Tugayları, Gazze'de bir evde konuşlanan İsrail askerlerinin öldürüldüğünü açıkladı

Hamas'ın silahlı kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları, dün Telegram hesabından yapılan açıklamada, tugaylara bağlı direniş güçlerinin, Gazze'nin doğusunda yer alan Cihr ed-Dik bölgesinde bir evde konuşlanan İsrail askerlerine saldırı düzenlendiğini ve çok sayıda askerin öldürüldüğünü duyurdu.

Kassam Tugayları'ndan yapılan bir başka paylaşımda, Gazze'nin çeşitli bölgelerinde İsrail ordusuna ait 29 zırhlı aracın tamamen ya da kısmen imha edildiği aktarıldı.

Kaynak: AA