AKP'nin 31 Mart 2024 Yerel Seçimleri'nde Öcal’ın adaylığı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklandı. Bugün akşam saatlerinde beraberinde AKP Iğdır Milletvekili Cantürk Alagöz ile Iğdır’a gelen Ülkü Öcal, havalimanında coşkuyla karşılandı.

Kurtulmuş, Bulgar büyükelçiyi kabul etti Kurtulmuş, Bulgar büyükelçiyi kabul etti

Evli ve üç çocuk annesi Öcal, yüzlerce araç konvoyu eşliğinde kent merkezine geldi. Yol boyu kurbanlar kesilen Öcal, ilk olarak AKP İl Başkanlığı önünde toplanan kalabalığa hitap etti. Ülkü Öcal, Iğdır'ı beş yıl içerisinde şaha kaldıracağını söyledi.

Daha sonra parti binasında açıklama yapan Öcal, kadına seçme ve seçilme hakkı verilmesinin gurur verici olduğunu söyledi. Cumhurbaşkanı tarafından kendisine verilen bu görevi seçildiği takdirde layıkı ile yerine getireceğini ve kendisine güvenenleri mahcup etmeyeceğini belirtti.

Güzel bir enerjilerinin olduğunu ifade eden Öcal, "Cumhur İttifakı, Iğdır'da hiç olmadığı kadar güçlü. İnşallah ben de elimi değil, bedenimi taşın altına koyacağım ve bu seçimi kazanacağız. Ben buna inanıyorum, halkımda onu da gördüm. Başarmamamız için hiçbir sebep yok" diye konuştu.

Başkan adayı Ülkü Öcal, daha sonra partililerle birlikte MHP İl Başkanlığı'nı ziyaret etti.

Kaynak: DHA