Özel'in beraberinde Genel Sekreter Selin Sayek Böke, Genel Başkan Yardımcıları Gül Çiftçi ve Gökhan Zeybek ile Grup Başkanvekili Gökhan Günaydın bulunurken, Akşener'i ise genel başkan yardımcıları Oktay Vural, Burak Akburak ve Ayfer Yılmaz ile Grup Başkanı Koray Aydın karşıladı.

İttifak mı İş Birliği mi?

Görüşme sonrası yapılan ortak basın açıklamasında Özgür Özel, "Yerel seçim için iş birliği olup olmayacağını sorduk. İYİ Parti'nin aldığı bir karar var. İttifak kelimesi yoruldu ama iş birliği ihtimalini sorduk" dedi. Akşener ise "Yerel seçimde işbirliğini yeniden GİK'e soracağız. GİK pazartesi toplanacak. İnşallah her şey Türkiye için iyi olur" şeklinde konuştu.

İYİ Parti içinde toplantı

Meral Akşener, Özgür Özel ile yaptığı ortak açıklamanın ardından İYİ Parti Genel Başkan Yardımcıları ve Grup Başkanı ile bir toplantı gerçekleştirdi. Toplantı devam ediyor.

Cumhur İttifakı Kemalpaşa adayı Galip Atar projelerine açıkladı Cumhur İttifakı Kemalpaşa adayı Galip Atar projelerine açıkladı

Ziyaretler arka arkaya

İYİ Parti lideri Meral Akşener, daha önce Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş tarafından da ziyaret edilmişti. Ziyaret sonrasında Yavaş, "İki partinin yetkili kurulları var. Sadece selamlarını getirdim. Daha sonrasını gerek görürlerse parti kurulları bir açıklama yaparlar" demişti.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ise telefonda Akşener ile görüşmüş, her an yeniden görüşebileceklerini belirtmişti.

Kaynak: HABER MERKEZİ