banner112
banner111

Yok böyle vicdansızlık: SMA hastası Kaan Efe'nin yardım kutusunu çaldılar

İzmir'de Spinal Müsküler Atrofi (SMA) hastası 1 yaşındaki Kaan Efe Şanal'ın sağlığına kavuşabilmesi için çabalar sürerken, iş yerine bırakılan yardım kutusu, doğum günü gecesi çalındı. Baba Barış Şanal, "Oğlum için 1 TL'nin bile büyük önemi bulunurken bu hırsızlık bizi çok üzdü" dedi.

Yok böyle vicdansızlık: SMA hastası Kaan Efe'nin yardım kutusunu çaldılar

Bergama ilçesinde yaşayan SMA hastası Kaan Efe Şanal için 22 Mayıs'ta evlerinin önünde sürpriz doğum günü partisi düzenlendi. Kaan Efe, partiye evinin penceresinden katıldı. Bergama Belediye Başkanı Hakan Koştu ve eşi Yıldız Koştu'nun da geldiği partiye katılanlar, üzerinde Kaan Efe'nin fotoğrafı bulunan 'Birlikte Kazanacağınız. SMA değil Kaan Efe kazanacak' yazılı dövizler açtı.

AYNI GECE YARDIM KUTUSU ÇALINDI
Türkiye genelinde Kaan Efe'yi yaşatabilmek için sürdürülen kampanyaya destek artarken, Bergama Çarşısı'ndaki ekler satılan iş yerine de destek amaçlı yardım kutusu kondu. Doğum günü partisinin yapıldığı gece, iş yerine girip yardım kutusunu çaldığı belirlenen 2 kişi kaçtı. Polis güvenlik kamerası kayıtlarından şüphelileri bulmak için çalışma başlattı. Oğlunun sağlığına kavuşması için çaba harcadıklarını anlatan Barış Şanal, aldıkları habere çok üzüldüklerini belirterek, şaşkın olduklarını söyledi. Şanal, Kaan Efe için 1 TL desteğin bile çok önemli olduğu dönemde yaşanan hırsızlığa tepki gösterip şöyle dedi:

"Oğlum için gecemiz, gündüzümüz birbirine karıştı. Bir baba olarak oğlumun sağlığıyla mı, gönüllülerimizin organizasyonu, tedaviye ulaşmak için yapılması gerekenlerle mi uğraşayım derken böyle bir hırsızlık olduğunu duyduk. Bizim için ufak meblağların bile büyük önemi var. Bu hırsızlık bizi çok üzdü."

Kaan Efe'nin (1) annesi Mehtap Şanal, gözyaşlarıyla "Oğlum Kaan Efe küçücük bedeniyle SMA hastalığıyla mücadele veriyor. Gözlerimin önünde her geçen gün eriyor. Biz anne- baba olarak her gün onun gözlerimizin önünde erimesine yıkılıyoruz. Elimizden bir şey gelmiyor ve oğlum için hazırlanan bir bağış kutusunun çalındığı haberini duyuyoruz. Bizim için 1 lira, 5 lira o kadar önemliyken kumbaranın çalındığını duyuyoruz" diye konuştu. 

Güvenlik kamerası görüntülerinden, kumbaranın hırsızlar tarafından çalındığını fark ettiğini anlatan dükkan sahibi Orçun Karaca ise "Hırsızlığı öğlen civarında kamera kayıtlarından fark ettim. Belli bir miktar kaybımız var ama bizi asıl üzen SMA hastası Kaan Efe'ye destek amaçlı konulan kumbarasını çalmaları oldu. Bizim için giden para değil, bir çocuğun hayatının kurtulması için başlatılan kampanya parasının çalınması bizi üzdü. Bu zalimlik çok zorumuza gitti. Polise haber verdik, gerekli inceleme başlatıldı" dedi. 

Öte yandan polis, şüphelilerin yakalanması için çalışma başlattı. (DHA)(DHA)

Güncelleme Tarihi: 24 Mayıs 2022, 15:12
banner123
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner101

banner100