banner112

Yaşlı çifte kaba davranan şoföre ceza

Şikayete konu olan olay Balçova-Urla hattında yolcu taşıyan bir minibüste yaşandı. Zeytinalanı mevkiinden minibüse binen yaşlı çiftin yol paraları çıkışmadı.

Yaşlı çifte kaba davranan şoföre ceza

İzmir'de, Balçova -Urla hattında çalışan ve paraları çıkışmayan bir yaşlı çifti araçtan indirmeye çalışıp, kaba davranışlarda bulunan şoföre, Urla Şoförler ve Otomobilciler Odası ceza verdi. Minibüs 3 süreyle kapatılırken, şoför de 15 gün süreyle çalışmaktan men edildi.

Şikayete konu olan olay Balçova-Urla hattında yolcu taşıyan bir minibüste yaşandı. Zeytinalanı mevkiinden minibüse binen yaşlı çiftin yol paraları çıkışmadı. Şoför, diğer yolcuların parayı tamamlama talebine karşın, yaşlı çifti araçtan indirmeye çalıştı. Yaşlı kadın ayaktayken ani bir frenle minibüsü durduran şoför, oruçlu olduğu belirtilen kadının düşmesine neden oldu. Şoför daha sonra hiçbir şey olmamış gibi yerini bir başkasına devretti ve yolculuğu sigara içerek tamamladı.

Araçtaki bir yolcu, plakasıyla birlikte şoförü şikayet etti. Bunun üzerine Urla Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Günay Öz ve oda yöneticileri, şikayet edilen şoförle görüşerek, aracını üç gün süreyle kapattı. Ayrıca kooperatif tüzüğü gereği şoför 15 gün çalışmaktan men edildi.

Yaşananların son derece üzücü olduğunu dile getiren Urla Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Öz, "Böyle ağır bir ceza ile herkese bir mesaj vermek istedik. Bu da yetmez. Şoför arkadaşımızı yaşlı çifte götürüp özür dileteceğiz. Zaten kendisi de pişman. Bu tür olayların tekrar etmemesi için gerekeni yapacağız" dedi.

Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar ile İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (İESOB) Başkanı Zekeriya Mutlu'ya da konu hakkında bilgi verdiklerini kaydeden Öz, "Odamız ve taşıma kooperatifimiz Urla güzergahında ulaşım yapan tüm arkadaşlarımıza kefildir. Araçlarımızda psikoteknik analizden geçen, sabıkası bulunmayan, eğitim almış şoförlerimiz çalışıyor. Yolcuların güvenliği, konforlu seyahati ve rahatı bizim için çok önemli. Tabii ki her yerde böyle yanlışlıklar yaşanabilir, ancak lazım geleni vakit geçirmeden yaparak hatamızı telafi etmeye çalışıyoruz. Böyle bir olayın tekrarına müsaade edemeyiz. Yolcularımız gönül rahatlığı içinde araçlarımızdan yararlanabilirler" dedi.

MUTLU'DAN SERT TEPKİ


Konuyu Birlik Disiplin Kurulu'na havale edeceklerini açıklayan İESOB Başkanı Zekeriya Mutlu da "Yaşananlar kabul edilemez. Esnaf sanatkarlar sevgisi, hoşgörüsü, müşteriye saygısıyla bilinen bir camiadır. Bu yüzyıllardır böyledir. Ahilik geleneklerimiz tüketici memnuniyetini, güleryüzü, saygıyı ilke edinmemizi emreder. Bu vasıflarıyla esnaf sanatkarlar Türk toplumunun birleştirici unsuru, güvenilir insanları olmuşlardır. Yapılan hareket son derece yanlıştır, böylesine elit bir camianın yöneticileri olarak gerekeni yapıyoruz. Bu münferit durumun tüm esnaf camiasına mal edilmesine müsaade edemeyiz" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 04 Haziran 2018, 12:20
banner123
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner101

banner100