Vatandaşın İZBAN çilesi bitmiyor

İşe gitmek için İZBAN kullanan vatandaşlar, arıza nedeniyle otobüsü tercih edince bu kez duraklarda yığılma oldu.

Vatandaşın İZBAN çilesi bitmiyor

İzmir'de, banliyö taşımacılığında hizmet veren İZBAN'da seferler, saat 08.20'de katener sistemindeki (enerji sağlayıcı sistem) arıza nedeniyle durdu. İşe gitmek için İZBAN kullanan vatandaşlar, arıza nedeniyle otobüsü tercih edince bu kez duraklarda yığılma oldu.

İzmir'de toplu ulaşımın omurgasını oluşturan, vatandaşların en çok tercih ettiği İZBAN'da sabah işe gitme saatinde tren seferleri durdu. Saat 08.20'de İZBAN'a binen vatandaşlar, yaklaşık 20 dakika tren içinde bekletildi. Arızanın katener sistemden kaynaklandığı açıklandı ve yolcular vagonlardan indirildi.

izban-ariza

İstasyonlarda yoğun kalabalık yaşandı. İZBAN'daki arıza nedeniyle vatandaşları otobüslere yöneldi. Duraklarda aniden yüzlerce kişi toplandı. Bu kez de otobüslerde yer kalmayınca, yolcular binemedi. Şemikler-Menemen tarafında, saat 08.50 itibariyle trenler hareket etti. Ancak bazı trenler hareket edemeyince ulaşım aksadı. Arızanın giderilmeye çalışıldığı bildirildi.

PARALAR İADE EDİLECEK


Şubat ayında faaliyete geçen ‘gittiğin kadar öde sistemi’ kapsamında aynı istasyondan hem giriş hem çıkış yapılınca kesilen ücretin geri ödenmediği belirtildi.

Binlerce İzmirli mağdur olunca sevindiren haber geldi. İZBAN A.Ş'den yapılan bilgilendirmeye göre "Sabah saatlerinde yaşanan sorun esnasında toplu taşıma kartlarına blokaj uygulanan yolcularımızın iadeleri otomatik olarak yapılacaktır" denildi.

 
Güncelleme Tarihi: 05 Nisan 2018, 10:29
YORUM EKLE

banner97

banner96