banner112
banner111

Vali Köşger'den İzmirli'ye 3 gün uyarısı!

İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger bugünden başlayarak önümüzdeki 3 gün boyunca İzmir ve çevresinde meteorolojik açıdan orman yangını tehlikesi öngörüldüğünü açıkladı.

Vali Köşger'den İzmirli'ye 3 gün uyarısı!

İzmir'in Çeşme ilçesinde iki ayrı noktada çıkan ve dün söndürülen orman yangınında soğutma çalışmaları sürüyor. Rüzgar ve hava sıcaklığının artması ise meteorolojik açıdan yeni orman yangınları riskini artırdı. İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger de Twitter'dan yaptığı açıklamada, "Bugünden başlayarak önümüzdeki 3 gün boyunca İzmir ve çevresinde meteorolojik açıdan orman yangını tehlikesi öngörülmektedir. Lütfen, yangına mahal verecek her türlü eylemden kaçınalım, ciğerlerimiz yanmasın" dedi.

120 HEKTAR ORMANLIK ALAN ZARAR GÖRDÜ

Karaköy mevkisindeki Alaçatı Barajı yakınlarındaki makilikte 13 Temmuz'da çıkan orman yangının, işçilerin kaynak çalışması sırasındaki kıvılcımlardan kaynakladığı açıklanmıştı. Gözaltına alınan işçilerden 5'i serbest bırakılırken, 2 kişinin ifade işlemleri sürüyor.

Karaköy mevkisindeki alevleri söndürme çalışmaları sürerken, aynı gün saat 18.00 sıralarında bu kez Ovacık Mahallesi'nde orman yangını çıkmıştı. Her iki yangında toplam 120 hektarlık makilik ve ormanlık alan zarar gördü.

Güncelleme Tarihi: 15 Temmuz 2022, 15:11
banner123
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner101

banner100