TRT Genel Müdürü'nden ayrımcı ifadeler

TRT Genel Müdürü İbrahim Eren, Eurovision Şarkı Yarışması ile ilgili sorulara cevap verdi.

TRT Genel Müdürü'nden ayrımcı ifadeler
TRT Genel Müdürü İbrahim Eren, Eurovision Şarkı Yarışması ile ilgili sorulara cevap verdi. Eren, "Aynı anda hem erkeğim hem kadınım diyen birini saat 21.00'de, çocukların seyrettiği bir zamanda ben canlı yayımlayamam ki" ifadelerini kullandı.
TRT Genel Müdürü İbrahim Eren, İbn Haldun Üniversitesi tarafından düzenlenen, "Geleceğim Sosyal Bilimler Zirvesi" isimli bir etkinlikte konuştu.

Eren burada, Eurovision Şarkı Yarışması ile ilgili soruları yanıtladı.

Eurovision şarkı yarışmasına şu anda katılmayacaklarını belirten Eren, "Oylama sistemi gibi gerekçelerimiz var. Bir de kamu yayıncısı olarak, Avusturyalı birinci olan sakallı, etekli, cinsiyet kabul etmeyen, herhangi bir cinsiyeti olduğunu söylemeyen, 'Aynı anda hem erkeğim hem kadınım' diyen birini saat 21.00'de, çocukların seyrettiği bir zamanda ben canlı yayımlayamam ki. Avrupa Yayıncılar Birliğine, Eurovision 'la ilgili olarak 'Siz saptınız değerlerinizden.' dedim. Bundan dolayı başka ülkeler de çıktı. Orada bir zihin karmaşası var, yöneticilerinden dolayı. O düzelirse tekrar Eurovision'a gireriz" dedi.

TRT'nin değişim içinde olduğunu belirten Eren, "Yeni kanunumuz çıktı. Artık TRT memur almayacak, TRT'de çalışan herkes bundan sonra sözleşmeli personel olacak. Memur alımı durdu. TRT'ye giren bir kişi işi garanti etmeyecek, 30-40 yıl TRT'de kalmayacak, başarabilirse devam edecek, başaramazsa devam etmeyecek" diye konuştu. BİRGÜN

Güncelleme Tarihi: 05 Ağustos 2018, 19:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER