Soyer: Belediye binasını yıkacağız

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Konak'taki Büyükşehir Belediye binasını yıkacaklarını, yerine sembolik bir başkanlık ve meclis binası yapacaklarını, kalan alanı Atatürk Meydanı'na katacaklarını açıkladı.

Soyer: Belediye binasını yıkacağız

İzmir'i sarsan 30 Ekim'deki 7 büyüklüğündeki depremden sonra hasar gördüğü için boşaltılan İzmir Büyükşehir Belediye'nin Konak Atatürk Meydanı'ndaki hizmet binası yıkılacak. Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, sosyal medya hesabından az-orta hasarlı çıkan binanın güçlendirilmeyeceğini, yıkılacağını açıkladı. Soyer, yıkılacak binanın yerine tarihi Hükümet Konağı ile bütünleşen sembolik bir başkanlık ve meclis binası yapacaklarını, kalan alanı ise Atatürk (Konak) Meydanı'na dahil edeceklerini duyurdu. Soyer aldıkları bu kararın kamu kurumlarına örnek olmasını da diledi. 

Soyer'in facebook hesabından yaptığı açıklama şöyle: 

"İzmir Büyükşehir Belediye binasını depremden bu yana kullanmıyoruz. Yaptırdığımız incelemede binamız az-orta hasarlı çıktı ve güçlendirilerek kullanılması önerildi. Ama biz bunu tercih etmiyoruz.

Binayı yıkıp yerine tarihi Hükümet Konağı ile bütünleşen sembolik bir başkanlık ve meclis binası yaparak kalan alanı Atatürk Meydanı'na katacağız. İzmir'e ve İzmirlilere hayırlı olsun. Umarım Konak'taki diğer kamu kurumlarına da örnek olur."

Güncelleme Tarihi: 27 Kasım 2020, 23:08
YORUM EKLE
YORUMLAR
Gülsen Tolu
Gülsen Tolu - 2 ay Önce

Kullanilmıyorsa neden yspılmış.Çocuk oyuncağı mı

Gülsen Tolu
Gülsen Tolu - 2 ay Önce

Boş boş işler..Yık yap. Çok önemli ya.Acil olması gereken o kadar iş varken . Yine gereksiz masraf.Seferihisar"da insanlar kaldırımlarda yürüyemiyor.Bisiklet yolu yok.İzmir göç yüzünden yaşanamaz halde.Bunlara çözüm üretsinler..Körfez temizlensin