banner135

Onur Şener cinayetin iddianame tamam: 2 kadın serbest kaldı

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, müzisyen Onur Şener cinayeti ile ilgili 5 şüpheli hakkında iddianame düzenledi. Olay sırasında Onur öldürürken, tutuklanan cinayet zanlılarının yanındaki iki kadın ise savcının tutuklansınlar talebine rağmen serbest kaldılar

Onur Şener cinayetin iddianame tamam: 2 kadın serbest kaldı

Onur Şener, 2 Ekim'de Çankaya ilçesinde sahne aldığı eğlence mekanında, karaoke yapmadan şarkı söylemesini isteyen grupla tartışmasının ardından çıkan kavgada, boğazı cam bardakla kesilerek öldürüldü. Olaya karışan bakanlıkta iş müfettişi İlker Karakaş (35), Ali Gündüz (36), savunma sanayii alanında elektrik mühendisi Semih Soyalp (36) ile Gözde G. ve Jale E., gözaltına alındı. İlker Karakaş, Semih Soyalp ve Ali Gündüz, 'kasten öldürme' suçundan tutuklandı. Olay anında yanlarında bulunan Gözde G. ile Jale E. ise savcılığın tutuklama talebine rağmen Ankara Nöbetçi 3´üncü Sulh Ceza Hakimliği'nce adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığından yapılan açıklamada şunlar kaydedildi:

Savcının tutuklama talebine rağmen serbest bırakılan Gözde G. ile Jale E. İki kadının Onur'un öldürüldüğü sırada yanlarındaki erkeklere yardım edip etmedikleri henüz bilinmiyor.

"Cumhuriyet Başsavcılığımız tarafından 2 Ekim 2022 günü Çankaya ilçesinde bulunan Cassetta isimli iş yerinde solist olarak çalışan maktül Onur Şener'i cam bardaklarla öldüren şüpheliler İ.K, A.G, S.S, G.G. ve J.E. hakkında yapılan soruşturma sonunda bugün Ankara Ağır Ceza Mahkemesine hitaben iddianame düzenlenmiştir."

Güncelleme Tarihi: 11 Kasım 2022, 18:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner101

banner100