banner112

On binlerce İzmirli Gündoğdu'ya aktı

Atatürk’ün “benim doğum günüm dediği” 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı İzmir’de, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği etkinliklerle kutlandı.

On binlerce İzmirli Gündoğdu'ya aktı

Atatürk’ün “benim doğum günüm dediği” 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı İzmir’de, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği etkinliklerle kutlandı.

Gündoğdu Meydanı’na akan on binlerce İzmirli hep bir ağızdan 10. Yıl ve İzmir marşlarını söylerken, Can Bonomo, Ceza ve Sattah konseri hem gençlere hem de her yaştan İzmirliye bayram coşkusu yaşattı. Havai fişek ve ışık gösterileri de unutulmaz görüntülere sahne oldu.19 Mayıs’ı kutlamak için Gündoğdu Meydanı’nda buluşan binlerce İzmirli, unutamayacakları bir gece yaşadı. Havai fişek ve ışık gösterileri eşliğinde 10. Yıl ve İzmir marşlarını dillendiren İzmirliler, tam bir bayram coşkusu yaşadı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin “19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı” nedeniyle düzenlediği konserde Can Bonomo, Ceza ve Sattah sahne aldı. Sevilen üç sanatçının konserini izlemeye gelen gençler, bayram coşkusunu doya doya yaşarken, her yaştan İzmirli de bu coşkuya ortak oldu. Türkiye'nin ilk Reggae grubu olan Sattas, Türkçe rap'in uluslararası sahnedeki sesi Ceza ve pop-rock tarzını kendine has yorumlayan Can Bonomo'nun konseri büyük beğeni topladı. İzmir'de 19 Mayıs coşkusu gece geç saatlere kadar sürdü.

Foça'da 19 Mayıs coşkusu gece de sürdü
Foça ilçesinde, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları, halk oyunu gösterileri, fener alayı ve Zımba Grubu'nun sahne aldığı gençlik konseriyle renklendi.

Foça'da, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı coşkusu, Demokrasi Meydanı'nda, Zonguldak Çaycuma Belediyesi ve Çaycuma Halk Eğitim Merkezi Halk Oyunları ekibi çok beğenilen gösterileriyme başladı. Foça Belediye Başkanı Gökhan Demirağ, misafir halk oyunları ekibine teşekkür çiçeği sundu. Akşam ise fener alayı düzenlendi. Foça'daki bir kafeteryanın önünden başlayan Fener Alayı'na yüzlerce kişi katıldı. Kalabalık, Onuncu Yıl Marşı ve İzmir Marşı söyleyerek, ellerindeki meşalelerle Demokrasi Meydanı'na kadar yürüdü. Meydanda, Zımba Grubu, hareketli şarkılarıyla 19 Mayıs coşkusunu doruğa taşıdı. Zımba Grubu ve alanı dolduran dev koro ile Onuncu Yıl Marşı'nı söyledi. Gece, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kasamında Foça'da düzenlenen 'Halı Saha Futbol Turnuvası'nda dereceye giren genç sporculara kupa ve madalyaları verilmesiyle sona erdi.

Güncelleme Tarihi: 20 Mayıs 2018, 12:27
banner123
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner101

banner100