Mercimek’ten iyi haber: Yakında evine dönüyor

Seferihisar’da esnafın baktığı ve müşterilerin de sevgilisi olan Mercimek adlı köpek, şikayet üzerine barınağa alınmıştı. Tepkiler sonrasında köpeğin evi bildiği bölgeye geri bırakılacağı açıklandı

Mercimek’ten iyi haber: Yakında evine dönüyor

Haber/ Özge Günerken

İzmir’in Seferihisar ilçesinde Hanif Pehlivanoğlu Mağazası’nın önünü evi belleyen, uysallığı ve sevecenliği ile tüm müşterilerin göz bebeği olan Mercimek adlı köpek, bir kişiyi ısırdığı iddiasıyla belediye tarafından barınağa götürüldü. Mercimek’in uzun zamandır aynı bölgede yaşadığını ve şimdiye kadar kimseye zararı olmadığını söyleyen hayvanseverler ise duruma tepki gösterdi. Konuyla ilgili bilgi veren Seferihisar Doğa ve Hayvan Dostları Derneği (SEHAYDER) Yönetim Kurulu Başkanı Fevziye Özkan, “Mercimek köpek, ruh sağlığının bozuk olduğunu düşündüğümüz bir kişi tarafından tahrik edilerek huzursuz edilmiş, aynı kişi daha sonra belediyeyi arayarak bu garibanı bakımevine aldırmayı başarmıştır. Orada bulunan ve olayı gören insanların ısrarla, ‘onun kimseye zararı yok, bir kenarda oturuyor, onu tahrik eden biri var, hayvana o saldırıyor’ demelerine rağmen belediye ekibine laf anlatamamışlar” dedi. Mağaza yetkileri de köpeklerini geri almak istediklerini belirtti.

Toplamalar arttı

Tepkiler sonrasında müjdeli haber geldi. Belediye yetkilileri, Mercimek köpeğin aşı ve kontrolleri Seferihisar Belediyesi Prof. Dr. İsmet Sungurbey Seferihisar Sokak Hayvanları Yuvası’nda yapıldıktan sonra mahallesine geri götürüleceği bilgisini verdi. Haberin kendilerini mutlu ettiğini söyleyen SEHAYDER Başkanı Özkan, “Sosyal medya baskımız işe yaradı. Ancak bu sıralar çok toplama yapılıyor. Oysa bizler şikayet üzerine sorgusuz sualsiz hayvanların toplanmasına karşıyız. Sadece ve sadece kısırlaştırma, tedavi ve aşılama için toplansın istiyoruz” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER