banner112

Kadın cinayetlerini değil kadınları durduruyorlar

Kadın Cinayetleri Durduracağız Platformu Derneği İzmir Sözcüsü Hilal Susuz, Kadın Cinayetleri Durduracağız Platformu Derneği'ne açılan kapatma davasının 'hukuksuz' olduğunu ifade ederek, “Bizim için yeni bir mücadele başlıyor. Bu, tüm kadınlara açılan bir savaştır” dedi.

Kadın cinayetlerini değil kadınları durduruyorlar

Haber / Gökçe Adar

Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu Derneği'ne, haklarında ‘kanuna ve ahlaka aykırı faaliyet yürütmek’ suçlamasıyla kapatma davası açıldı. Kadın Cinayetleri Durduracağız Platformu Derneği İzmir Sözcüsü Hilal Susuz, açılan davayı kabul etmediklerini ifade ederek, davaya karşı çıkacaklarını söyledi. Susuz, “Hiç bir şekilde hukuka uymayan bir kapatma davası açıldı. Hakkımızda birkaç tane dilekçe varmış. Savcılık bunları dikkate alarak bir kapatma davası açtı. Bizim için hukuka uymayan dilekçeler bunlar. Biz, kadın cinayetlerinin olduğunu tüm topluma göstermek için büyük çaba sarfediyoruz. Kadınların öldürüldüğü yerleri, şehirleri ortaya çıkarıyoruz. Öldürülen kadınlar için adalet sağlansın diye mücadele ediyoruz ama malesef bunu dikkate almayanlar, öldürülen kadınları ciddiye almayanlar, bu cinayetleri durdurmak isteyen örgütü kapatmak için harekete geçmiş durumda” diye konuştu.

'VAZGEÇMEYECEĞİZ'

Davaları kabul etmediklerini ve eylemlerde kadınlar için söyledikleri 'asla yalnız yürümeyeceksin' sloganını bu kez kendileri için söyleyeceklerini dile getiren Susuz, “Biz bunu elbette kabul etmiyoruz. Bizim için yeni bir mücadele başlıyor. Kadınlara 'Asla yalnız yürümeyeceksin' bu sloganlar bu sefer bizim için atılacak. Elbette geri durmayacağız. Mücadelemizden vazgeçmeyeceğiz. Biz yine mahkeme salonlarında olmaya devam edeceğiz. Bu sadece bize değil, tüm kadın mücadelelerine yapılmak istenen hareket ve tüm kadınlara açılan bir savaştır” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 14 Nisan 2022, 15:55
YORUM EKLE

banner101

banner100