banner112

İzmir merkezli FETÖ operasyonu

FETÖ'nün TSK'daki gizli yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında, İzmir merkezli olarak 15 ilde operasyon başlatıldı.

İzmir merkezli FETÖ operasyonu

FETÖ'nün TSK'daki gizli yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında, örgütün "mahrem imamları" tarafından ardışık/periyodik olarak arandıkları tespit edilen 22'si muvazzaf 37 askeri personel hakkında gözaltı kararı çıkarıldı, İzmir merkezli 15 ilde operasyon başlatıldı.

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı'nın FETÖ/PDY'ye yönelik bir süredir yürüttüğü soruşturma sonrasında Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü operasyon başlattı. İzmir merkezli 15 ildeki operasyonda, çeşitli kuvvet komutanlıklarında görevli albay, binbaşı, yüzbaşı gibi rütbelerde de bulunan 37 kişi hakkında gözaltı kararı verildi. Gözaltına alınanlar arasında birliklerinde halen komutanlık yapanların da aralarında bulunduğu 22 muvazzaf askerin olduğu öğrenildi. Askerlerin mahrem imamlarda örgütün belirlediği büfelerdeki ankesörlü telefonlardan görüşmeler yaptıkları, örgüt adına faaliyetlerde bulundukları ifade edildi. (AA / DHA)

Güncelleme Tarihi: 05 Mart 2019, 10:57
YORUM EKLE

banner96

banner97