banner112
banner111

İzmir'de öğrenci ve ailelerinin LGS heyecanı

Liselere Geçiş Sınavı (LGS), tüm yurtta olduğu gibi İzmir’de de başladı. Çocuklarını okul dışında bekleyen ailelerin ise en az çocukları kadar heyecanlı oldukları gözlendi.

İzmir'de öğrenci ve ailelerinin LGS heyecanı

İzmir’de öğrenciler aileleri ile birlikte saat 09.30'da başlayacak LGS sınavı için, sınava girecekleri okullara geldi. Okul girişinde bekleyen öğrenciler, tek sıra olarak sınav olacakları sınıflara alındı. İzmir'de, il genelinde 644 okul, 3 bin 695 salonda düzenlenen sınava 52 bin 763 öğrenci katıldı. Çocuklar okullarında sınav sorularını cevaplarken, bazı aileler de okul dışında kurdukları kamp sandalyeleriyle çocuklarını bekledi.

'İNŞALLAH EN GÜZEL OKULLARA GİRERLER'
İzmir’in Gaziemir ilçesinde bulunan Şehit Dursun Acar Ortaokulu'nda sınava giren çocuğunu bekleyen velilerden Hakan Pazan, “Evladımız sınavda, biz de aileleri olarak buradayız. Onların yanında olamasak da kalben yanlarındayız. İnşallah sınavları başarılı geçer. Öğrenciler kendi okullarında sınava giriyor, bu uygulamadan çok memnun kaldık. Eskiden sınava geç kalmalar yaşanıyordu ama o bu sene atlatıldı. İnşallah en güzel okullara girerler" dedi.'HAYATLARININ İLK SINAVI'
Sınava giren çocuğunu bekleyen bir diğer veli Batur İşyapan da öğrencilerin pandemide zor bir sene geçirdiklerini ifade ederek, “Çocuklar uzaktan eğitimle okudular. Onlar için zor bir LGS olacak. Tüm veliler senelerdir çocuklarına emek veriyorlar. Allah emeklerimizin karşılığını versin inşallah. Hayatlarının ilk sınavı. İnşallah hepsi doğru yerlere varıp emeklerinin karşılığını alır" diye konuştu. (DHA)
 

YORUM EKLE

banner101

banner100