İzmir'de maske takma zorunluluğu getirildi

İzmir'in yeni Valisi Yavuz Selim Köşger İl Pandemi Kurulu toplantısı sonrası İzmir genelinde maske takma zorunluluğu getirilme kararı alındığı açıklandı.

İzmir'de maske takma zorunluluğu getirildi

Vali Yavuz Selim Köşger’in İzmir’e atanmasının ardından gerçekleştirilen ilk İl Pandemi Kurulu toplantısında İzmir il genelinde maske takma zorunluluğu getirilirken, Vali Köşger, yaptığı açıklamada, “Denetimler artırılacak. Uymayanlara gereken yaptırımlar uygulanacak” dedi.
İzmir İl Pandemi Kurulu İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger’in başkanlığında toplandı. Toplantıya Vali Köşger’in yanı sıra; İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İzmir Cumhuriyet Başsavcısı Kamil Erkut Güre, vali yardımcıları, üniversite rektörleri, İzmir İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Ferdi Korkmaz, İzmir İl Emniyet Müdürü Hüseyin Aşkın, Sahil Güvenlik Komutanı Albay Serkan Tezel, kurum müdürleri, il pandemi kurulu STK üyeleri ve bilimsel kurul üyeleri katıldı.
Vali Köşger’in İzmir’ e atandıktan sonra başkanlığında gerçekleşen İl Pandemi Kurulu’nun ilk toplantısında, pandemi süreciyle ilgili gelinen son nokta, alınan tedbirler ve alınacak yeni tedbirler istişare edildi. Toplantıda, kurulun tüm üyelerinin fikirleri alınarak ortak akılla birlikte alınacak yeni tedbirler de geniş çapta değerlendirildi.
Toplantıda konuşan İzmir Valisi Köşger, İzmir’de alacakları tedbirlerle ilgili geniş çapta değerlendirmede bulunacaklarını kaydetti. İzmir’de virüsle mücadelede sürecin iyi yönetildiğini belirten Vali Köşger, emeği geçenlere teşekkürlerini iletti.
İzmir’in turizm alanındaki potansiyeli ve hafta sonu yapılacak sınavların sona ermesiyle ildeki turizm hareketliliğinin hızlanacağını söyleyen Vali Köşger, İzmir’de salgınla mücadele üst bir evreye geçileceğini ifade etti. Vali Köşger, “Turizm hareketlenmesinin pandemi sürecine zarar vermeden yönetilmesi için alınması gereken tedbirleri konuşacağız. Tüm katılımcıların da fikirleriyle ortak aklı kullanarak kararlar alacağız. Bu süreci en faydalı şekilde atlatmak amacıyla gerekenleri yapmaya çalışıyoruz. Bu noktada denetimler artırılacak. Uymayanlara gereken yaptırımlar uygulanacak” dedi.
Toplantı sonunda alınan ortak kararla, İzmir’de il genelinde maske takma zorunluluğu getirildi. Ayrıca halk plajları, plajlar, restoranlar, eğlence mekanlarının kapasitelerinin belirlenmesi, buralarda sosyal mesafe alanlarının belirlenmesi, kuralların uygulanmasının ortak akılla tespit edilmesi ve buralardaki denetimlerin sıkı bir şekilde uygulanması kararları alındı.
Alınan tedbirlerle İzmir’in dünyaya turizm alanında örnek olacağını kaydeden Vali Köşger, “Sağlıklı turizmin yapıldığı, hijyen ve sosyal mesafe kurallarına riayet edildiği turizm şehri haline getirmek adına bugünden itibaren işbirliği içinde start vermiş oluyoruz” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 25 Haziran 2020, 16:48
YORUM EKLE
YORUMLAR
Bülent Çelik
Bülent Çelik - 2 hafta Önce

Eğer kendisi sürekli olarak takmazsa ben de takmayacağım.Haberiniz olsun.Yasağın da bir mantığı olmalı.Herkes,her zaman,her yer ve her durumda maske takarsa biliniz ki bu sebeple can verir.

SIRADAKİ HABER