İzmir'de korkutan deprem

İzmir Menemen'de 23.20 sularında 4.3 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

İzmir'de korkutan deprem

İzmir Menemen'de 23.20 sularında 4.3 büyüklüğünde deprem meydana geldi. AFAD, depremin 7 kilometre derinlikte meydana geldiğini duyurdu.

Kandilli Rasathanesi'nin açıklamasına göre, İzmir'de 4.3 büyüklüğünde deprem meydana geldi. İzmir Afet ve Acil Durum (AFAD) Müdürü Osman Metin Saroğlu, merkez üssü Menemen olan 4.3 büyüklüğündeki depremde, herhangi bir can veya mal kaybının yaşanmadığını söyledi.

İzmir'in Menemen ilçesinde 4,3 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD) internet sitesinde yer alan bilgiye göre, İzmir'in Menemen ilçesinde 4,3 büyüklüğünde deprem kaydedildi.

Depremin, 7 kilometre derinlikte meydana geldiği belirlendi.

Saroğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, depremin ardından jandarma, polis, itfaiye ve 112 Acil Servis ekipleriyle görüştüklerini, kent genelinde kendilerine intikal eden olumsuz bir durumun olmadığını kaydetti. AFAD olarak Menemen ilçesine hemen 2 ekip gönderdiklerini belirten Saroğlu, "Arkadaşlarımız oraya kontrol amacıyla gitti. Ben de ilçeye doğru hareket halindeyim." dedi.

Saroğlu, deprem nedeniyle herhangi bir can veya mal kaybının yaşanmadığını belirtti.

İzmir İl Sağlık Müdürü Bediha Salnur ise gelişmeleri yakından takip ettiğini, kent genelinde depremin ardından olumsuz bir vakanın hastanelere ulaşmadığını aktardı.

Güncelleme Tarihi: 26 Ocak 2019, 01:21
YORUM EKLE

banner97

banner96