İzmir'de 6.6 büyüklüğünde deprem

AFAD, merkez üssü Ege Denizi'nin Seferihisar açıkları olan 6,6 büyüklüğünde deprem meydana geldiğini açıkladı. İzmir'in çeşitli yerlerinde bazı binaların yıkıldığı haberleri geliyor.

İzmir'de 6.6 büyüklüğünde deprem

İzmir'de Seferhisar açıklarında 16 kilometre derinlikte yaşanan 6,6 büyüklüğündeki deprem büyük korku yarattı. İzmir'de bazı yerlerde binaların çöktüğü gelen haberler arasında. İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger ilk açıklamasında can kaybı olmadığını açıklarken, Bornova ve bazı ilçelerde binaların çöktü. Ayrıca İzmir'in havadan çekilen görüntülerde şehrin pek çok bölgesinde toz bulutlarının yükseldiği gözüküyor. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ise yaptığı açıklamada, "Şu ana kadar İzmir Bornova ve Bayraklı'da 6 binanın yıkıldığı yönünde ihbar geldi" ifadesini kullandı. 

İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, İzmir açıklarındaki depremle ilgili kendilerine henüz ulaşan can ve mal kaybı bilgisi bulunmadığını belirterek, "Şiddetli bir deprem oldu. Kriz merkezine geçeceğiz. Gelen bilgiler neyse detaylı şekilde aktaracağız." dedi. 

Merkezi üssü Ege Denizi'nin İzmir'in Seferihisar ilçesi açıkları olan 6,6 büyüklüğündeki depremle ilgili AA muhabirine açıklama yapan Vali Köşger, şiddetli bir deprem yaşandığını belirtti.

Köşger, "Bize intikal eden can ve mal kaybıyla ilgili bilgi yok. Şiddetli bir deprem oldu. Kriz merkezine geçeceğiz. Gelen bilgiler neyse detaylı şekilde aktaracağız." diye konuştu.

Deprem sonrası, polis telsizinden de özellikle Bornova ve Bayraklı ilçelerinde bazı binaların hasar gördüğü yönünde anonslar geçti.

Kent genelindeki bazı binalarda oluşan çatlaklar nedeniyle bazı vatandaşlar binaları tahliye ediyor.

Güncelleme Tarihi: 30 Ekim 2020, 15:33
YORUM EKLE

banner101

banner100