banner112

İZDENİZ'in Gözü Başkanda

İZDENİZ'in Gözü Başkanda
250 personeli kapsayan Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerinden sonuç alınamaması üzerine başlayan grevde yetkililerden resmi görüşme talebi gelmedi.

Türkiye Denizciler Sendikası (TDS) ile İzmir Büyükşehir Belediyesi şirketlerinden İZDENİZ A.Ş. arasındaki 250 personeli kapsayan toplu iş sözleşmesi görüşmelerinden uzlaşma çıkmaması üzerine yolcu vapurları ile araba vapurlarında başlayan grev dün 10. günündeydi. Türkiye Denizciler Sendikası (TDS) Genel Başkanı Hasan Pekdemir, Konak Vapur İskelesi'nde yaptığı açıklamada 66 yıllık sendika tarihinde ilk kez İzmir'de greve çıktıklarını, bu durumun kendilerini çok üzdüğünü söyledi. İzmir halkının grev sürecinde kendilerine destek verdiği belirten Pekdemir, “İZDENİZ'deki grev 10'uncu gününde. Bize şu ana kadar resmi olarak üst düzeyden bir görüşme talebi gelmedi. Aziz Kocaoğlu'nun daha demokrat bir yaklaşım göstereceğini düşünüyordum ama uzlaşmacı bir elini göremedik. Sıcak bir yaklaşımını göremedik. Hakkımızı alana kadar devam edeceğiz” diye konuştu.

MİLLİ SERVET HARCANIYOR

İZDENİZ'deki grevle ilgili CHP Genel Merkezi'nin bilgisinin olduğunu hatırlatan Pekdemir, İzmir Büyükşehir Belediyesi yönetiminin kendileriyle uzlaşmamasına bir anlam veremediğini anlattı. Belediyenin gemilere ve iskeleye 600 milyon liralık yatırım yaptığını aktaran Pekdemir, “Bunlar milli servet, olacak iş değil. Bu bir belediyecilik anlayışı değil, olmaz. İzmirliler bunu görüyor” dedi. Pekdemir, gemi personeline vergiden aldığı hakların dışında bir zam verilmediğini, kara personeli için ise yüzde 9.5 zam önerildiğini söyledi.
Güncelleme Tarihi: 22 Temmuz 2017, 10:50
YORUM EKLE

banner97

banner96