banner112

İş Kadınlara Düşüyor

İzmir Kadın Kuruluşları Birliği, ‘Şiddete Karşı İletişim’ konulu toplantı düzenledi. Toplantıda İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Dilek Gappi konuşma yaptı.  Toplantıda medyadaki şiddet diline dikkat çekildi.

İş Kadınlara Düşüyor

İzmir Kent Konseyi Konferans Salonu'nda düzenlenen toplantıya İzmir Kadın Kuruluşları Birliği Başkanı Huriye Serter, İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Dilek Gappi, İzmir Kent Konseyi Başkanı Nazik Işık ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri katıldı.

Toplantının konuğu olan İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Dilek Gappi konuşmasında, kadınların toplumsal hayatta daha ön planda olması gerektiğine dikkat çekti. Gappi Hollanda Krallığı Büyükelçiliği İnsan Hakları Programı desteği ile başlayan ‘Kadın ve LGBTİ+ Odaklı Şiddete Karşı İletişim Projesi-NAR’ projesi hakkında da bilgiler sundu. Projenin hedef kitlesi ve amaçlarını anlatan Dilek Gappi, “İzmir Gazeteciler Cemiyeti olarak sivil toplum kuruluşları ve yerel yönetimlerle ortak projeler üretmeye devam ediyoruz. Bu projemizde medyadaki şiddet dilini değiştirmeyi amaçlıyoruz. Amacımız bu projeyi Anadolu’ya da yaymak” şeklinde konuştu. Kadınların sosyal hayatta daha görünür olması gerektiğinin altını çizen Gappi, proje kapsamında planladıkları çalışmaları da paylaştı. Mahalle toplantıları ve çeşitli eğitimler yapacaklarını söyleyen Dilek Gappi “ Bugün eğitim alamayan birçok kadın var. Kadınların geri planda bırakılmasına karşı, şiddete karşı doğru mücadele etmek gerekiyor. Ne kadar çok insana ulaşırsak bizim için iyi. Burada iş kadınlara düşüyor” dedi.

Eşitlik mücadelemiz devam ediyor

Toplantıda söz alan İzmir Kadın Kuruluşları Birliği Başkanı Huriye Serter, “Eşitliği yakalamak için tüm mücadelemiz devam ediyor. Sosyal yaşamda, iş hayatında, yönetimlerde kadınların sayısının artması için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Birbirimize destek olacağız” şeklinde konuştu.

Toplantı sonunda günün anısına Huriye Serter tarafından İGC Başkanı Dilek Gappi’ye plaket takdim edildi.

Güncelleme Tarihi: 25 Ekim 2021, 15:52
YORUM EKLE

banner101

banner100