banner112

İGC: İzmir Basını Küçümsenemez

İzmir Gazeteciler Cemiyeti, geçtiğimiz hafta bir dizi program için İzmir’e gelen Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı’nın İzmir’deki basın mensuplarına karşı sergilediği tavıra tepki gösterdi.

İGC: İzmir Basını Küçümsenemez

İzmir Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu tarafından yapılan açıklamada, Oğuz Kaan Salıcı nezdinde tüm siyasetçilere, gazeteci- siyasetçi ilişkisinin daha uygar bir zeminde yürütülmesi çağrısı yapıldı.

İzmir Gazeteciler Cemiyeti tarafından yapılan yazılı açıklamada;

“Geçtiğimiz günlerde bir dizi program için İzmir’e gelen Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı’nın İzmir’deki basın mensuplarına karşı sergilediği tavır kabul edilemez.

Salıcı, saatlerce programı takip ettikten sonra kendisine soru yöneltmek isteyen meslektaşlarımızın sözünü kesip “Kendini yorma, sen benim İzmir’de hiç açıklama yaptığımı gördün mü?” diyerek yerel basını küçümser bir yaklaşımda bulunmuştur.

Sayın Salıcı’nın nezdinde tüm siyasetçi ve yetkililere çağrımızdır:

Açıklama yapıp yapmamak bireysel bir haktır. Ancak, görevlerini yapmaya çalışan meslektaşlarımızın yönelttiği sorulara karşı küçümseyen üslupla yanıt vermek her şeyden önce siyasetçi sorumluluğu ile örtüşmemektedir.

İzmir Basını, Şehit Gazeteci Hasan Tahsin’in emanetidir, özgürdür.

Hiçbir şekilde basınımızı ve meslektaşlarımızı küçümseyen tavırlara izin vermeyeceğimizi belirtir gazeteci- siyasetçi ilişkisinin daha uygar bir zeminde yürümesi konundaki kararlılığımız hatırlatırız.” ifadelerine yer verildi.

YORUM EKLE

banner101

banner100