banner112

Göletin de Başkanın da sigortası attı!

AKP ve MHP'li meclis üyelerinin Sarnıç Göleti pompalarının Gaziemir Belediyesi tarafından kapatıldığını öne sürmesi Belediye Başkan Halil Arda'yı kızdırdı. Arda, “Pompaların sigortası attı ama utanmadan iftira atıyorlar” dedi

Göletin de Başkanın da sigortası attı!

Haber / Didar DEMİRCİ

İzmir Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Salahattin Şahin ve AKP Gaziemir Belediye Meclis Üyesi Uğur İnan Atmaca, orman yangınlarının söndürülmesi için helikopterlere su sağlayan Sarnıç Göleti pompalarının, Gaziemir Belediyesi tarafından kapatıldığını öne sürmüştü. Söz konusu iddialara yanıt veren Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda, göletin su pompalarının sigorta atması nedeniyle durduğunu söyledi. Belediyenin bu konuda bir karar almadığının altını çizen Arda, “Bunlar 24 saat çalışan pompalar. Bazen su seviyesi düşüyor, çamur veya taş gelip tıkıyor. Böyle olunca da su pompasının motoru otomatik olarak kendisini durduruyor. Bize bilgi verseler elektrikçileri göndereceğiz, sorunu çözeceğiz. Ancak bunu yapmak yerine utanmadan basın açıklaması yapıyorlar. İftira atmanın sonu yok” sözlerini kaydetti.

‘ZAVALLILAR'

Arda konuşmasını şöyle sürdürdü: “Herhalde orada oturan bir AKP’li var. Bunu takip ediyor. Anında servis ediyorlar. Sigorta atmış, motor durmuş. Kalkıp bu olayı pervasızca, başka bir yere çekiyorlar. Siyaset böyle çirkinleşmiş işte. Bu olay karşı tarafın acizliğini gösteriyor. Ne yapacaklarını şaşırmış durumdalar. Kalkıp beni arayıp, haberdar etmek yerine utanmadan basın açıklaması yapıp bunu başka bir yere çekmeye çalışıyorlar. Zavallılar, söyleyecek başka bir şey yok” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 05 Temmuz 2022, 18:09
banner123
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner101

banner100