Evinin bulunduğu sokağa adı verilecek

Dün vefat eden Türk tiyatrosunun usta ismi Özdemir Nutku'nun adı Bostanlı’da oturduğu sokağa verilecek.

Evinin bulunduğu sokağa adı verilecek

Gazetemizde bugün Sinan Keskin imzasıyla yayınlanan “Türk tiyatrosunun belleği Özdemir Nutku” röportajında Karşıyaka Belediyesi’nin duayen ismin oturduğu sokağa Özdemir Nutku ismini vermek için karar aldığını ancak sokak isminin resmen değişebilmesi için Büyükşehir Belediye meclisinde de onaylanması gerektiği ancak dönemin Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun konuyu meclis gündemine almadığını gündeme getirmiştik.

Röportajımızın yayınlanmasının ardından İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Misket Dikmen ile görüşen Karşıyaka Belediyesi Eski Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar olayı doğrulayarak, Özdemir Nutku’nun isminin oturduğu sokağa vermek için karar aldıklarını ancak sokağın isminin resmen değişmesi için büyükşehir meclisinden de karar çıkması gerektiğini, fakat dönemin belediye Başkanı Kocaoğlu’nun sokak isimlerini değiştirmeye karşı olduğu gerekçesiyle konuyu meclise taşımadığını ifade etti.

Tunç Soyer harekete geçiyor

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in konu hakkında bilgilendirildiğini ifade eden Akpınar, Soyer’in hassasiyetle yaklaştığını ve ilk meclis toplantısında önergeyi meclise getireceğini ve Nutku’nun Bostanlı’da bulunan evinin sokağına isminin verilmesini sağlayacağını söyledi.

Güncelleme Tarihi: 09 Kasım 2019, 18:42
YORUM EKLE
YORUMLAR
NURAL DEMİRSEREN
NURAL DEMİRSEREN - 11 ay Önce

Geçen cuma günü Bostanlı'da Özdemir Nutku sokağından geçtim ve tabela da vardı.Tarih 8 Kasım 2019 da yani... Bu haberde bir tuhaflık var.

9 Eylül Gazetesi
9 Eylül Gazetesi @NURAL DEMİRSEREN - 11 ay Önce

Sayın Nural Demirser; karar İzmir Büyükşehir Belediyesi meclisinden geçmedi henüz. Tabela resmiyet kazanmadı hala. Bilginize.

banner92