Dualarımız Sancar Baba ile

İzmir'in en sevilen simalarından (kentin babası olarak tanınan) Sancar Maruflu kaldırıldığı hastanede yoğun bakıma alındı.

Dualarımız Sancar Baba ile

İzmir'i Sevenler Platformu Başkanı Sancar Maruflu önceki günlerde kalp ve solunum yetmezliği nedeniyle Eşrefpaşa Hastanesi'ne kaldırıldı. 'Kentin babası' olarak tanınan Sancar Maruflu'nun durumu ağırlaştığı ve entübe edildiği öğrenildi.

Sancar Maruflu Kimdir?

Sancar Maruflu 7 Ağustos 1950 tarihinde İzmir‘in Karşıyaka ilçesinde doğdu. Sancar Maruflu belediyeci, girişimci, demokratik kitle önderi ve bir halkla ilişkiler uzmanıdır. Kırım kökenli Marufoğulları ailesindendir.

Sancar Maruflu İlk ve orta öğrenimini babasının memuriyet görevleri nedeniyle Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde tamamladı. Özel Erdem Lisesi’nin ardından Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden lisans, Ankara Üniversitesi S.B.F. Basın Yayın Yüksek Okulu’ndan yüksek lisans diploması aldı. Orta Doğu Amme İdaresi Enstitüsü’nde stratejik iletişim uzmanlığı unvanı kazanan Maruflu, çeşitli gazete ve dergilerde yazarlık, yöneticilik, imtiyaz sahipliği, genel yönetmenlik yaptı.

Sancar Maruflu İzmir Büyükşehir Belediyesi’nde başkan danışmanı ve yardımcılığı, Protokol ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nü üstlendi. Yaşar Holding’de de çalışan Maruflu, 1983’te Hisdaş Medyapol’ü kurdu. Bu şirketle Hakkari’den Edirne’ye devlet törenleri hazırladı.

İzmir’i Sevenler Platformu, Ulusal Birlik Platformu, Ege Kültür Platformu Genel Başkanı olan Sancar Maruflu, Karşıyaka Rotary Kulübü’nün de kurucularından. 2001 de “Son on yılın en başarılı iletişimcisi”, 2003’te “Son on yılın en başarılı sivil toplum lideri” seçildi.

YORUM EKLE

banner101

banner100