Çeşme-Atina iptal, bilet paraları uçtu!

İzmir Çeşme ile Atina'nın Lavrion Limanı arasında 30 Haziran’da mehterli törenle başlatılan ancak 15 gün sonra durdurulduğu açıklanan feribot seferleri, krize dönüştü.

Çeşme-Atina iptal, bilet paraları uçtu!

SONKALE İnternet Haber Portalı'ndan Mustafa AKBAŞ'ın özel haberine göre, daha önce seferlerin teknik nedenlerle durduğunu ve 55 Euro'dan başlayan bilet fiyatlarını iade edeceğini açıklayan firma, bu kez battığını ve paraları ödeyemeyeceğini duyurdu. Mağdur yolcular ise açılışını devlet görevlilerinin yaptığı seferlerle ilgili yaşananlara isyan etti.

Battık, ödemiyoruz

192 metre boyunda, 361 yolcu ile 500 otomobil ve 90 TIR kapasiteli “Aegean Seaways” adlı lüks feribotla başlayan seferler, 15 gün sonra durdu. Ege Deniz Yolları Gemi İşletmeciliği adlı firma, Çeşme ile Atina’nın Lavrion Limanı arasındaki mesafeyi 7 saatte kat edecek, günde karşılıklı 1’er kez yapılacak seferlerin "teknik nedenlerle" durduğunu, yolcuların paralarının iade edileceğini açıkladı. Ancak, 55 Euro’dan başlayan fiyatlarla biletlerini günler öncesinden alıp tatil programlarını yapan ve sefer iptalinden dolayı mağdur olan yüzlerce kişi, önceki gün firmadan yapılan duyuru ile ikinci kez sarsıldı.

Daha önce biletlerini iade edeceğini açıklayan firma bu kez, battığını ve paraları ödeyemeyeceğini bildirdi. Haberin devamı için tıklayınız:

//www.sonkaleizmir.com/haber/Cesme-Atina-feribot-krizinde-ikinci-perde-Sirket-batti-magdur-yolcularin-bilet-paralari-uctu/66045

YORUM EKLE

banner92