banner109

Bugün gözler Kabine Toplantısı'nda olacak

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında bugün toplanacak. Gündemde ise salgınla mücadele olacak.

Bugün gözler Kabine Toplantısı'nda olacak

Bilim Kurulu tarafından alınan tavsiye kararları değerlendirilecek. Son toplantıda korona virüs risk haritası güncellenmemiş, önlemlerin aynı şekilde bir süre daha devamına karar verilmişti. Gözler bu toplantıda haritada değişiklik yapılıp yapılmayacağında olacak. Kontrollü normalleşme döneminde dört hafta geride kaldı. Gözler bugün yapılacak Kabine Toplantısı'nda. Korona virüs vaka ve ağır hasta sayılarındaki artışın değerlendireleceği toplantıda, risk haritasının da güncellenmesi bekleniyor. 1 Mart'ta başlayan kontrollü normalleşme ile birlikte iller dört risk grubuna ayrılmıştı.

Son toplantıda risk haritası güncellenmemişti

Her 15 günde bir güncelleneceği açıklanan harita, son Kabine Toplantısı'nda değiştirilmedi. 15 Mart'taki toplantı sonrasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, önlemlerin aynı şekilde bir süre daha devam edeceğini açıklamıştı. 1 Mart'ta 9 bin 891 olan vaka sayısı 15 Mart'ta 15 bin 503'e, 27 Mart'ta ise 30 bin 21'e yükseldi. Ağır hasta sayısı da bin 215'ten bin 886'ya yükselmiş durumda.

Risk haritası değişecek mi?

Rakamlara yansıyan artışın Kabine Toplantısı'nda değerlendirilmesi, risk haritasının ise güncellenmesi bekleniyor. Haritanın güncellenmesi durumunda vakaların arttığı illerde yeni tedbirler alınacak. Vaka sayıları azalan iller içinse, tedbirlerin gevşetilmesi gündeme gelecek.

YORUM EKLE

banner97

banner96