banner112
banner111

Bu kez nezarethanede sabahladılar

Artan kira ve yurt fiyatlarına karşı yaklaşık 8 gündür devam eden gece nöbetine İstanbul ve İzmir’de polis tarafından müdahale edildi. İzmir’de yaklaşık 30, İstanbul’da ise yaklaşık 50 öğrenci gözaltına alındı.

Bu kez nezarethanede sabahladılar

Üniversiteli öğrencilerin yüksek kiralar ve yurt pahalılığı nedeniyle yaşanan barınma problemine dikkat çekmek için başlattığı eylemlere İzmir ve İstanbul'da polis müdahale etti.

Gece yarısı abluka

Yurtsuzlar grubu sözcüsü Elif Yerlikaya Buca Hasanağa Parkı’nda meydana gelen olayın gece yarısı 02.00 sularında gerçekleştiğini söyledi. Yerlikaya “Dün gece bir buçuk gibi İstanbul’da polis müdahalesinin olduğunu arkadaşlarımızdan öğrendik. Saat iki gibi bulunduğumuz yerde çevre ablukaya alındı. Polis 5 dakikanız var dedi. İki kere göz altına alındım, yaklaşık 5 saat hastanede kaldık. Darp raporu alındı” dedi.

Araç içinde darp edildiğini söyleyen Yerlikaya, kendilerine destek için gelen avukatların da saldırıya maruz kaldığını, olayı kayıt altına aldıklarını ekledi.

Gözaltılar bizi yıldıramaz

Yurtsuzlar grubunun twitter hesabından yapılan paylaşımda gözaltına alınan öğrencilerin serbest bırakıldığı duyuruldu. Paylaşımda şu ifadeler yer aldı;

“İzmir'de gece gözaltına alınan 33 arkadaşımız kontrollerin ardından serbest bırakıldı.

Barınamayan, geçinemeyen, sokaklarda nöbet tutan üniversiteliler sizi yenecek. Gözaltılar bizleri yıldıramaz!”

YORUM EKLE

banner101

banner100