banner112

Başkan duyurdu poliklinik açılıyor

Güzelbahçe'de pandemi döneminde kapatılan semt polikliniğinin hizmet vermediğini gazetemizde gündeme getirmiştik. Tepkiler üzerine Güzelbahçe Belediye Başkanı İnce, polikliniğin bugün açılacağını duyurdu.

Başkan duyurdu poliklinik açılıyor

Haber / Gökçe ADAR

İzmir'in Güzelbahçe ilçesinde yer alan ve Urla Devlet Hastanesi’ne bağlı Güzelbahçe Semt Polikliniği, pandemi sürecinde koronavirüs tedbirlerinin gerektirdiği havalandırma sistemine sahip olmadığı gerekçesiyle, başhekimlik tarafından kapatılmıştı. 24 Mayıs 2021 tarihinde Güzelbahçe Semt Polikliniği, sadece Kovid-19 aşılama hizmeti vermek amacıyla açılması üzerine vatandaşlar, sağlık hizmetinden yararlanamadıklarını dile getirermiş, polikliniğin yeniden açılması talebinde bulunmuştu. Gazetemiz aracılığıyla, mağduriyetlerini aktaran Güzelbahçeliler, seslerini duyurdu. Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Güzelbahçe Semt Polikliniği'nin bugün hizmete açılacağının müjdesini verdi. İnce, “Değerli Güzelbahçe Hemşehrilerim, pandemi dolayısıyla uzun zamandır kapalı olan koronavirüs aşısı için hizmet veren Güzelbahçe Semt Polikliğimiz 18 Ekim Pazartesi gününden itibaren hasta kabülüne başlayacaktır” ifadelerini kullandı.

FTR ÜNİTESİ ÖNERİSİ

Uzun bir aranın ardından haberin sevindirici olduğunu dile getiren Güzelbahçe Kültür Çevre ve Güzelleştirme Derneği (GÜLDER) Başkanı Tuğrul Şahbaz, İnce'ye Güzelbahçeliler adına teşekkür etti. Belediye Başkanı Mustafa İnce'ye bir de talepte bulunan Şahbaz, “Poliklinikte Güzelbahçelilerin en çok ihtiyaç duyduğu branş fizik tedavi (FTR). Hatta bu konuda sadece uzman yetmez, FTR cihazları ve ünitesi de olmalı. Yataklı birim olmadığı için acil ünitesi de açılmıyor. Vatandaşın enjeksiyon, serum takma, kan tahlili için kan verme gibi ihtiyacının da söz önünde bulunması gerektiğini tavsiye ediyoruz. Bina içerisine bir dilek ve öneri kutusu koymalarını talep ediyoruz. Bizler en çok ihtiyaç duyduğumuz branşı o kutulara yazıp atalım” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 18 Ekim 2021, 10:00
YORUM EKLE

banner101

banner100