banner112
banner111

Aziz Kocaoğlu'ndan Çeşme Projesi yorumu

İzmir Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Aziz Kocaoğlu, Çeşme Projesi’ne ilişkin, “İzmirlilerin bu büyük rant ve imar talanına karşı çıkacaklarına inanıyorum” dedi.

Aziz Kocaoğlu'ndan Çeşme Projesi yorumu

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından yapılmak istenen Çeşme Projesi’nin bilirkişi incelemesi gerçekleşti. İnceleme öncesinde projeye karşı çıkan yurttaşlar ve davacılar Çeşme Adliyesi önünde toplandı. Adliye önündeki buluşmada yer alan İzmir Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Aziz Kocaoğlu, Çeşme Projesi’ne yönelik görüşleri hakkında basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. 

‘Korunması gerekiyor’
Çeşme Projesi’ne ilişkin görüşlerinin sorulması üzerine Kocaoğlu, “Yarımada özel bir yer. Burada 7 tane ilçemiz var. Bugüne kadar İzmirli hemşerilerimiz korudu. Bugüne kadar korundu, bundan sonra da korunması gerekiyor. Bu bölgeye şu yapılmaz veya bu yapılmaz diye bir şey demiyorum. Aklın ve bilimin rehberliğinde, evrensel ahlak kurallarına uyularak yapılması gerekir. Bu evrensel ahlak kurallarının içinde çevrede, sürdürülebilir büyüme, hak, hukuk ve adalette var. Gelecek nesillere sağlıklı bir kent bırakmalıyız. İzmirlilerin bu büyük rant ve imar talanına karşı çıkacaklarına inanıyorum” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE

banner101

banner100