banner112

Aydın'da Mahkum yakınları 'af' istedi

Aydın'da Mahkum yakınları 'af' istedi

Aydın'ın Nazilli ilçesinde bir grup mahkum yakını, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin 'af' talebine basın açıklamasıyla destek verdi, af kararının çıkarılmasını istedi.

Nazilli Belediye Meydanı'ndaki basın açıklamasına, mahkum yakınları ve aileleri katıldı. Grup, 'Tayyip dede babamı gönder', 'Affet bizi destekleyelim sizi', 'Kader kurbanlarına af', 'Affet bizi devlet baba', 'Af istiyoruz' ve 'Affetmek büyüklüktür' yazılı dövizler taşıdı. Grup adına basın açıklamasını, üvey annesi, amcası ve yakınları 'yaralama' suçundan 4 ile 7 yıl arasında hapis cezasına çarptırılan Ebru Argın yaptı.


'ŞARTLAR SUÇA TEŞVİK EDER'


MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin 'af' talebine destek verdiklerini belirtan Argın, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan af çıkarılmasını istedi. FETÖ/PDY üyesi hakim ve savcılar tarafından yüksek cezalar verildiğini ileri sürüp, bu nedenle af çıkartılmasını istediklerini belirten Argın, "Hiçbir insan günahla doğmaz. Toplum, aile ve yaşam şartları insanları suça teşvik eder. Hükümet bunu unutmamalıdır. 'Allah ıslah etsin' derler ya işte tam o noktadayız bizler. Belki bir babanın yetiştirirken yaptığı hatalar, belki bir eşin yanlış tutumu, belki yoksulluk, belki de eğitimsizlik bu insanlar bir sebepten dolayı şu an özgürlüklerinden vazgeçtiler. Sanmayın sadece onlar vazgeçti hayattan. Aslında bizler de vazgeçtik. Biz anneler, biz evlatlar, biz kardeşler vazgeçtik yaşamaktan. Suç sadece suçu işleyenin iradesi değildir. Bazen toplum, bazen hayat şartları. Ama hiçbir çocuk babasız ve annesiz büyümemeli. Hiçbir anne ve baba da evladından vazgeçmek zorunda bırakılmamalı" dedi.

"Şimdi suç cezasız mı kalmalı?" diye soracaksınız diyen Argın, "Elbette ki hayır. Bizler mahkum yakınları olarak bunu talep etmiyoruz ama bunun farklı yolları, farklı infaz şekilleri olmalıdır. Aileler parçalanmadan ıslah olan binlerce mahkum var. Bizler vatan haini olmadık, vatanı satmadık. Darbe gecesi demir parmaklıkları kırıp vatana sarılmak istedik ama yapamadık. İşte bu sebeple mahkum yakınları olarak bir şans istiyoruz. Son bir kez özgürlük istiyoruz. Bizler mahkumumuzun ıslah olduğunu düşünüyoruz. Daha fazla bu şartlarda cezaevinde kalmaları hem psikolojik hem bedenen hem ahlaken daha kötü duruma düşeceklerinin farkındayız. Sizler de farkında olun. Herkes mahkum adayıdır, bunu unutmayın" diye konuştu.

Topluluk, açıklamanın ardından dağıldı.

Güncelleme Tarihi: 11 Haziran 2018, 11:35
banner123
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner101

banner100