Aracını satarak borç ödeyecek

Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce, belediye borçları sebebiyle makam aracından birini açık artırma usulüyle satışa çıkaracak. İnce, “Ülkedeki ekonomik kriz belediyelere de yansıdı” dedi

Aracını satarak borç ödeyecek

Haber/Gökçe ADAR

Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce, 2018 yılında bağışlanan Audi6 marka makam aracını satıp gelen parayı belediye borçları için kullanacak. 2018 model aracını ihale usulüyle satacağını ifade eden İnce, “Tüm ülkede olduğu gibi belediyemizde de ekonomik sıkıntılar bulunuyor. Bazı şeyleri doğal olarak elimizden çıkartmamız gerektiğini düşündük. İki tane makam aracımız vardı. 2018 yılında bize hibe edilen makam aracımızı satmak istedik. Kriz arabamızı satışa çıkarmamıza sebep oldu. Sonuçta bu dar boğazdan çıkabilmek için bazı satışları yapabilmemiz şart. Piyasaya, işçimize borcumuz var. Gelecek olan parayla hem belediye borçlarımızı hem de çalışanlarımıza olan borçlarımızın bir kısmını ödeyeceğiz” diye konuştu.

İş makineleri satışta

Satılacak arabanın lüks olduğunu söyleyen İnce, kullandığı makam aracı modelinin daha düşük olduğunun altını çizdi. Kendisi hakkında '1 milyon liralık araca biniyor' iddialarına da cevap veren İnce, kullandığı aracın 1 milyon değerinde olmadığını da ifade etti. İnce, belediyeye ait iki tane iş makinesinin de satılışa çıkarıldığını ifade ederek, “İş makinelerimiz 2005 ve 2007 modelinde. Bu iş makineleri için çok para harcanıyordu. Bu makinleri satarak kepçe alacağız” ifadesini kullandı. Belediyenin gelirlerinde büyük bir düşüş olduğunu kaydeden Başkan İnce, “Ülkenin ekonomisi iyiye gitmiyor. Vatandaşlar borcunu ödeyemez durumda. Git gide de artıyor. Gelirlerimizin yüzde 20’si iller bankasından geliyor diğer bölümü ise ruhsat gelirlerinden sağlanıyor. İnşaat piyasası da kriz içerisinde. Bu kriz belediyelere de yansıyor” dedi. Bu arada aracın ihalesi, 4 Şubat Salı günü saat 15:30'da Güzelbahçe Belediyesi Ercümen Salonu'nda yapılacak. Makam aracı ve iş makineleri açık arttırma usulüyle satılacak. 

YORUM EKLE

banner97

banner96