Ahmet Doğruyol yeniden başkan

Demokratik Sağlık-Sen İzmir Şubesi'nin 2. Olağan Genel Kurulu gerçekleştirildi. Ahmet Doğruyol'un tek aday olduğu seçimde yeniden başkanlığa seçildi.

Ahmet Doğruyol yeniden başkan

Haftasonu gerçekleşen Demokratik Sağlık-Sen İzmir Şubesi'nin 2. Olağan Genel Kurulu'nda yeniden başkanlığa seçilen Ahmet Doğruyol, Demokratik Sağlık-Sen'in Türkiye’de en hızlı büyüyen sendika olduğunu söyledi. Demokratik Sağlık-Sen'in kuruluş felsefesinin siyaset için değil, sendikacılık için olduğunu, bundan dolayı çalışmalarında dil, din, ırkı, mezhep farkı gözetmediklerini vurgulayan Doğruyol, “Ancak hiç bir vatandaşın bu devlete, bu millete ihanet etme lüksü ve hakkı yoktur. Milletimizin ötekileştirmelere değil, birleştirmelere ihtiyacı vardır. Bizim vatandaşlarımız değerlidir” dedi.
Ülkemizdeki en büyük sorunun adalet sorunu olduğunu dile getiren Doğruyol, “Adaletin olmadığı yerde herkes kendi adaletini tesis etmeye çalışır. Bu karmaşaya, arbedeye ve hukuksuzluğa gayri meşru işlerin artmasına sebep olur. Hak, hukuk, adalet ve liyakatın tesisi için çabalamak gerekir. Ne zaman tüm vatandaşlarımız aynı hukuk kurallarıyla yargılanırsa, ne zaman ki kul hakkı yenmezse o zaman ülkemiz düze çıkar” diye konuştu. Doğruyol, vaatle tehditle üye yapmanın doğru olmadığını, sendikacılığın doğru yapılması gerektiğini Demokratik Sağlık Sen olarak örnek sendikacılık yapmak için çaba harcayacaklarını ifade etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner7