banner112

AGROEXPO 4 tarım bakanı ile açılıyor

Türkiye’nin en büyük, Avrupa’nın dört büyük tarım fuarından biri olan “Agroexpo Uluslararası Tarım ve Hayvancılık Fuarı”, 16'ıncı kez 23-27 Haziran 2021 tarihleri arasında, Gaziemir Fuar İzmir'de tarım sektörüne kapılarını açıyor.

AGROEXPO 4 tarım bakanı ile açılıyor

Pandemi nedeniyle tarım sektörünün son 1.5 yıldır bir araya gelemediği ve uzun bir aradan sonra ilk kez İzmir’de tarım sektörünün bir araya geleceği Agroexpo, yarın açılıyor. Fuarı, yüz yüze ve fiziksel katılımlı olarak gerçekleştirmenin gururunu yaşadıklarını belirten Orion Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Tan, fuar alanında tüm katılımcı ve ziyaretçilerin sağlığının ön planda olduğunu belirterek, tüm gereken Kovid-19 önlemlerini fazlasıyla aldıklarının altını çizdi. Tan, Türkiye’nin en büyük ve en modern fuar alanı olan Fuar İzmir'in Kovid-19’a karşı aldığı önlem ve uygulamalar ile TSE tarafından güvenli alan olarak tanımlandığını hatırlattı.

Sosyal mesafe düzenlemesi, yoğunluk kontrolü, HES Kodu uygulaması, maske ve online bilet giriş sistemiyle ziyaretçilerin içeriye alınacağını ifade eden Tan,  16. Agroexpo Fuarı'nın sağlık sponsoru olan Medicana International İzmir Hastanesi'nin 5 gün boyunca fuar alanında bulunarak sağlık konusunda hizmet vereceğini vurguladı. Tan, uzun zamandır Pandemi nedeniyle faaliyetlerine ara veren hizmet sektörü paydaşlarının olduğunu belirterek, fuarın İzmir ve Ege Bölgesi ekonomisine can katacağını ifade etti. Resmi açılışını 24 Haziran'da Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'nin yapacağı fuara Azerbaycan, Özbekistan, Kuzey Makedonya ve Gürcistan Tarım Bakanları da katılacak.

Fuar 23-27 Haziran 2021 tarihlerinde saat 10.00-18.00 arasında ziyarete açık olacak.

YORUM EKLE