Tarihte bugün: 23 Nisan'da Ne Oldu? Tarihte bugün: 23 Nisan'da Ne Oldu?

Gayrettepe’de meydana gelen ve 29 kişinin hayatını kaybettiği yangın faciası, tüm Türkiye’yi yasa boğdu. Yangınla ilgili olarak, 2 kişi görgü tanığı sıfatıyla ifade vermek üzere polis merkezine getirildi. Bu kişilerden biri, ifadesinin ardından şüpheli olarak gözaltına alındı, diğeri ise serbest bırakıldı.

Yangının Detayları

Yangın, İstanbul’un Beşiktaş ilçesine bağlı Gayrettepe Mahallesi’nde bulunan Gönenoğlu Sokak’ta dün öğlen saatlerinde çıktı. Yangında 29 kişi hayatını kaybetti. Yangınla ilgili olarak 8 kişi gözaltına alındı.

Görgü Tanıkları ve Şüpheliler

Yangınla ilgili olarak, 2 kişi görgü tanığı olarak Beşiktaş İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği’ne ifade vermek üzere getirildi. Tanıkların yakınları ve avukatları, Asayiş Büro Amirliği’nin önünde bekledi.

Görgü tanıkları, ifade vermeden önce sağlık kontrolünden geçirildi. Sağlık kontrolünün ardından, tekrar Beşiktaş İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği’ne getirilen 2 kişiden biri, şüpheli sıfatıyla gözaltına alındı. Diğer kişi ise serbest bırakıldı.

9 Şüphelinin İsimleri Belli Oldu!

Yangının, işyerinin eksi ikinci katında yapılan tadilat nedeniyle çıktığı anlaşıldı. Yangınla ilgili olarak işyeri ortakları Şehzade Ş. ve Mehmet Memduh C., mesul müdür İsmet Ş., işletme müdürü Arda Arman P., işyeri muhasebecisi Salim A., tadilatla ilgili metal işleri sorumlusu Kahraman E., metal işleri firma sahibi Çağatay A., mobilyacı Ercan E. ve işyeri ortağı Fatma D. olmak üzere toplam 9 şüpheli şahıs yakalanarak gözaltına alındı.

Editör: Utku Çelik