Almanya'nın ev sahipliğinde düzenlenen Avrupa Futbol Şampiyonası'nda (EURO 2024) son 16 turu maçları tüm hızıyla devam ediyor. Grup aşamalarında başarılı olan takımlar şimdi tek maçlık eleme maçlarında karşı karşıya geliyor. Dün oynanan maçlarda ev sahibi Almanya, Danimarka'yı 2-0 yenerek çeyrek finale adını yazdırdı. Aynı akşam İsviçre de İtalya'yı 2-0 mağlup ederek çeyrek finale yükselen takımlar arasına katıldı.

Polisi görünce aracını bırakıp kaçtı, yakalanınca alkolmetreye üflemeyi reddetti Polisi görünce aracını bırakıp kaçtı, yakalanınca alkolmetreye üflemeyi reddetti

İngiltere ve İspanya Favori Görülüyor

Bugün ise EURO 2024 son 16 turunda İngiltere ve İspanya taraftarları nefeslerini tutacak. İngiltere saat 19.00'da Slovakya ile karşılaşırken, İspanya ise saat 22.00'de Gürcistan'a rakip olacak. Her iki takımın da güçleri ve tecrübeleriyle favori gösterildiği maçlarda sürprizlere de gebe.

Çekişmeli Karşılaşmalar Bekleniyor

Yarın ve salı günü oynanacak diğer maçlarda da kıyasıya mücadeleler bekleniyor. Pazartesi günü Fransa ile Belçika, salı günü ise Romanya ile Hollanda karşı karşıya gelecek. F Grubu'ndan ise Milli Takımımız, 2 Temmuz Salı günü saat 22.00'de Avusturya ile kritik bir maç oynayacak.

Türk Milli Takımı Rakibini Yenerek Çeyrek Finale Yükselmek İstiyor

Şampiyonaya başarılı bir başlangıç yapan A Milli Takım, F Grubu'nu ikinci sırada tamamlayarak son 16 turuna kalma başarısı göstermişti. Slovenya, Hollanda, Slovakya ve Gürcistan gibi takımlar da en iyi grup üçüncüleri arasına girerek son 16 turuna katılmıştı. Türk Milli Takımı ise Avusturya'yı yenerek çeyrek finale yükselmeyi ve yoluna devam etmeyi hedefliyor.

Editör: Kazim Bozkurt