Euphoria dizisinin yıldızı Hunter Schafer'ın, Filistinli yanlısı bir eyleme katıldığı için gözaltına alındığı bildirildi. Pazartesi günü, anti-siyonist olarak tanımlanan Yahudi topluluğu 'Barış için Yahudi Sesler' (JVP) grubuyla birlikte ABD Başkanı Joe Biden'ın konuk olarak gittiği televizyon kanalının binasının önünde yapılan protestoya katılan Schafer, yetkililer tarafından gözaltına alındı.

Schafer'ın Gözaltına Alınma Süreci

JVP'den yapılan açıklamaya göre, Schafer, New York'taki Rockefeller Centre'ın çevresindeki diğer 50 protestocuyla birlikte gözaltına alındı. Açıklamada, Schafer'ın Filistin'in özgürlüğüne duyduğu bağlılık ve gelecekte herkes için adalet isteğinin takdir edildiği vurgulandı.

Acun Ilıcalı Aylık Kazanç Sırrını Açıkladı: '13 Ülkeden Gelir...' Acun Ilıcalı Aylık Kazanç Sırrını Açıkladı: '13 Ülkeden Gelir...'

Protesto Anında Schafer'ın Durumu

Gözaltına alınma anında paylaşılan fotoğraflarda Schafer'ın üzerinde "Ateşkes şimdi" yazılı bir tişört giydiği görüldü. JVP'nin sosyal medya hesaplarından paylaşılan videolarda ise Schafer'ın, "Biden burada olduğunu biliyoruz. Kentimizde sana yer yok" şeklinde sloganlar atarak Gazze'de ateşkes çağrısında bulunduğu görüldü.

Biden'ın Tutumu ve Eleştiriler

ABD Başkanı Biden, sivil ölümlere rağmen Gazze'deki savaşta İsrail'i desteklemesi ve kalıcı ateşkese karşı çıkması nedeniyle 7 Ekim'den bu yana ülkesinde geniş çapta eleştiriliyor. Bu eleştiriler, Schafer'ın gözaltına alınmasının ardından daha da arttı.

Kaynak: HABER MERKEZİ