Mesut Güleroğlu: İzmir’in birliğini kıskanıyorlar

İzmir’de yaşanan 6.8’lik deprem sonrası ev fiyatlarında ve kiralarda artış olduğu yönündeki paylaşımların provokatörce olduğunu dile getiren İzmir Emlakçılar Odası Başkanı Mesut Güleroğlu, “İzmir’in birliğini kıskanıyorlar” dedi.

Mesut Güleroğlu: İzmir’in birliğini kıskanıyorlar

Haber/ Didar DEMİRCİ

İzmir’de meydana gelen 6.8’lik deprem sonrası ev fiyatlarında ve kiralarda artış olduğu yönünde sosyal medyada dolaşan bilgileri değerlendiren İzmir Emlakçılar Odası Başkanı Mesut Güleroğlu, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Kesinlikle provokatörce bir haber! Söz konusu ilanları kontrol ettim. Doğru değiller! İlanların metni yok! İzmir’de deprem sonrası insanlar birlik beraberlik içinde bir dayanışma örneği sergiledi. İnsanlar evlerinden yemek yaptı götürdü, oteller ücretsiz konaklama imkanı sundu, boş evi olanlar hiçbir ücret talep etmeden evlerini açtı. Bu konuda İzmir’in beraber olmasını kıskananlar var” diye konuştu.

Ücret almadan emlak hizmeti verecekler

Güleroğlu, öte yandan kendilerine de evlerin satış ve kira bedellerinin arttırılmasına ilişkin bir talebin gelmediğini dile getirerek, Pazartesi günü yapacakları basın açıklamasında depremzedelerden hiçbir şekilde komisyon ücreti veya başka bir ücret talep etmeden ev kiralamaları veya satın almaları için gönüllü çalışacaklarını duyurdu.

YORUM EKLE