banner112

İzmirli taksiciler hizmet çıtasını yükseltecek

İzmir Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Celil Anık, akıllı telefon uygulaması üzerinden özel araçla taşıma hizmeti sunan Uber'in yasaklanması nedeniyle yetkililere teşekkür etti.

İzmirli taksiciler hizmet çıtasını yükseltecek

İzmir Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Celil Anık, akıllı telefon uygulaması üzerinden özel araçla taşıma hizmeti sunan Uber'in yasaklanması nedeniyle yetkililere teşekkür etti.

Bu düzenleme ile sorumluluklarının arttığını belirten Anık, "Taksiciler iğneyi kendilerine batırmalı, günün koşullarına ayak uydurmalı. İzmir olarak biz hazırız, akıllı uygulamamız da yakında hazır. Lüks araçlarla hizmet vermek için de çalışma başlattık" dedi

Başbakan Binali Yıldırım'ın talimatıyla Karayolları Taşıma Yönetmeliği'nde düzenlenme gerçekleştirildi, yasadışı taşımacılık yapanlara ağır yaptırımlar getirildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan da, 'Bu iş bitmiştir' diyerek noktayı koydu. İzmir Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Celil Anık, esnafın kazancına göz diktiklerini belirttiği küresel firmalar ile bazı şirketlerin kiralık D2 belgeleriyle aplikasyon üzerinden şehir içi taşımacılık yapmalarına son verilmesi nedeniyle teşekkür etti. Anık, aynı zamanda İzmir milletvekili olan Başbakan Yıldırım'ın taksicilerin çağrılarını duyarak bu haksızlığa 'dur' dediğini dile getirerek şunları söyledi: "Turistik amaçlı toplu taşımacılık için alınan D2 belgesi kullanarak VIP araçlarla şehir içinde yolcu taşınamayacağını, bunun yasal olmadığını ve kayıtdışı ekonomiye yol açıldığını her platformda ifade ettik. Doğruluğumuz ve haklılığımız teyit edildi. Sesimizi duyan Başbakanımıza teşekkür ediyoruz, esnafımızın ekmeğiyle oynayanlara gereken cevap verildi. Bu düzenlemeden sonra sorumluluğumuz daha da arttı. Taksiciler iğneyi kendilerine de batırmalı, varsa yanlışları düzeltmeli, hizmet kalitelerini yukarıya taşımalı ve en önemlisi de günün koşullarına ayak uydurmalı."

İzmir Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Celil Anık, İzmirli taksicilerin kendilerinden emin olduğunu ve geleceğe güvenle baktığını vurguladı, şöyle konuştu: "Küresel tehditler ortaya çıkmadan önce aplikasyon hazırlıklarına başlamıştık. Akıllı elektronik cihazlar üzerinden taksi çağrılmasını ve alınan hizmetin yolcular tarafından değerlendirilmesini sağlayacak uygulamamızı yakında kullanıma sunacağız. Taksileri anı anına uydudan takip ettiğimiz sarı teknoloji ile 6 yıl önce nasıl bir ilki gerçekleştirdiysek yine öncü olacağız. Ayrıca lüks araçlarla hizmet vermek için de İzmir Büyükşehir Belediyesi'ne başvurduk, olumlu karşılandık. Başkan Aziz Kocaoğlu'na ve Ulaşım Daire Başkanlığı yetkililerine teşekkür ediyoruz. Bu yöndeki çalışmalarımız sürüyor."

Güncelleme Tarihi: 05 Haziran 2018, 17:47
banner123
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner101

banner100