banner112

İzmir'e aynı gün 3 kruvaziyer gemisi geldi

İzmir'de kruvaziyer turizminin 6 yıl aradan sonra yeniden başlamasının ardından kente aynı gün 3 kruvaziyer gemisi demirledi. Seven Seas, Costa Venezia ve Nautica kruvaziyer gemileriyle gelen yaklaşık 4 bin yolcu tarihi bölgelerde rehberli turlara katılıyor ve çarşılarda alışveriş yapıyor.

İzmir'e aynı gün 3 kruvaziyer gemisi geldi

İzmir'de 6 yıl aradan sonra ilk kruvaziyerin 14 Nisan 2022 tarihinde gelmesinin ardından, kentteki yolcu hareketliliği artarak devam ediyor. Bu kapsamda İzmir Limanı'na bugün kruvaziyer gemileri Seven Seas, Costa Venezia ve Nautica ile yaklaşık 4 bin yolcu geldi. Limanında bulunan ve İzmir desenleri ile giydirilen Turizm Bilgilendirme Ofisi'ndeki Turizm Şube Müdürlüğü'nde görevli ve çeşitli dilleri bilen uzman personeller, gemidren inen turistlere gerekli yönlendirmeleri yapıyor. Turistler tarihi bölgelerde rehberli turlara katılıp alışveriş yapıyor.


Öte yandan Zabıta Daire Başkanlığı bünyesinde oluşturulan Turizm Zabıtası ile Limanda ve Kemeraltı bölgesinde hanutçuluğun önüne geçilerek turistlerin kendini güven içinde hissetmesi için çalışıyor. İzmir Limanı çıkışlı olan ve Kemeraltı'nda sonlanan 3 farklı yürüyüş rotasına ilişkin bilgilendirici broşür ve haritalar da limandaki turistlerin ilgisini çekiyor. Turistlere üstü açık otobüslerle kent içinde tur yapma imkanı da sağlanıyor.


İzmir'e bu yıl 34 krivaziyer gemisinin gelmesi bekleniyor.(DHA)

Güncelleme Tarihi: 28 Haziran 2022, 15:50
banner123
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner101

banner100