banner112

ESOB iftarında birlik ve beraberlik mesajları

İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (İESOB) tarafından düzenlenen iftar yemeğinde İzmir protokolü ile merkezde ve Menderes ilçesinde faaliyet gösteren odaların başkan ve yöneticileri bir araya geldi.

ESOB iftarında birlik ve beraberlik mesajları

İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (İESOB) tarafından düzenlenen iftar yemeğinde İzmir protokolü ile merkezde ve Menderes ilçesinde faaliyet gösteren odaların başkan ve yöneticileri bir araya geldi.

Büyük katılımla gerçekleştirilen iftarda yapılan konuşmalarda birlik ve beraberlik mesajları verildi.

Buca Kaynaklar Birlik Otel’de düzenlenen iftar yemeğine İzmir milletvekili Atilla Sertel, Vali yardımcıları Ahmet Ali Barış ile Cemil Özgür Öneği, İyi Parti Genel Sekreteri Aytun Çıray, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Sırrı Aydoğan, Karşıyaka Kaymakamı Saadettin Yücel, Ege-Koop Genel Başkanı Hüseyin Aslan, Ticaret İl Müdürü Şahin Ersü, SGK İl Müdürü Ekrem Gülcemal, siyasi partilerin temsilcileri, dernek ve vakıfların başkanları, belediye başkan yardımcıları ve çok sayıda il müdürü, bürokrat ve sanayi sitelerinin yöneticileri katıldı.

"DARGINLIKLARI BİTİRİN"


Birlik ve beraberlik vurgusunun işlendiği iftarda konuşan İESOB Başkanı Zekeriya Mutlu, esnaf yöneticilerine öğütler verdi. Ramazan vesilesiyle oda yöneticilerinden kırgınlıklarını gidermelerini isteyen Mutlu, "İnsanı yaşat ki devlet yaşasın anlayışını benimseyin. Dargın olmayın, küsmeyin. Ömür dargın kalacak kadar uzun değildir. Fakire fukaraya, garibe sahip çıkın. Yardım yapın ama kimseye göstermeyin. Üyeler sizin varlık sebebinizdir. Ramazanda gidin, destek verin. Yanlarında olun, iri olun, diri olun. Birbirinizin yükünü azaltın. Sevginin saygının olmadığı yerde ot bile bitmez. Kurumlarla iyi geçinin. Kurum yöneticilerini ziyaret edin, birlikte hareket edin. Devletinizin yanında olun. Bu ahilik teşkilatının bize yüklediği misyondur. Ananızı babanızı unutmayın. Ailenizin duası yanınızda olsun. Dua alırsanız paranız bereketlenir" dedi.

Empati yapmanın önemine de değinen Mutlu, "Nereden geldiğimizi unutmayın. Geldiğin yeri unutursan gideceğin yeri de bulamazsın. Empati yapın, 'Ben olsaydım ne yapardım' demeyi ihmal etmeyin. En büyük sınav nefsi terbiye etmektir. Nefsin terbiyesi için sabredin. Zamanı gelmeden ağaç çiçek açmaz. Sabrın sonu selamettir. Her şeyin zamanını bekleyin. Bu dünya kimseye kalmaz. O yüzden eser bırakın, geride yaptıklarınız ile anılın. Arkanızdan 'iyi adamdı' desinler" diye konuştu.

İftarda ayrıca İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Sırrı Aydoğan, Ramazan ayının önemine değinen bir konuşma yaparken, İzmir Milletvekili Atilla Sertel ile İyi Parti Genel Sekreteri Aytun Çıray da katılımcılara seslenerek esnaf temsilcilerini selamladı.

Güncelleme Tarihi: 28 Mayıs 2018, 12:02
banner123
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner101

banner100