EBSO, en iyi olma hedefini tam puanla gerçekleştirdi

EGE Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar, Oda'nın başarı ve hizmet kalitesini belgeleyen sertifikayı Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi ile TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu'nun da katıldığı törende aldı.

EBSO, en iyi olma hedefini tam puanla gerçekleştirdi

EGE Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar, Oda'nın başarı ve hizmet kalitesini belgeleyen sertifikayı Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi ile TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu'nun da katıldığı törende aldı.

EBSO yönetimi olarak üyelerine en iyi hizmeti sunmanın temel prensipleri olduğunu belirten Ender Yorgancılar, "TOBB Akreditasyon denetiminde yine 65 tam puan ile 'A' mükemmel Seviye Oda olmayı sürdürülebilir kılmaktan mutluyuz. Tüm çalışma arkadaşlarımı kutluyorum" dedi.

Törende konuşan Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi ise oda ve borsaların şehirlerin vitrini ve vizyonu olduğuna belirterek kaliteli oda ve borsa başkanlarının bulundukları ilin ticaretine, sanayisine ve imarına önemli değerler kattığını kaydetti. Tüfenkci, "Oda ve Borsalarımızın hizmet kalitelerinin geliştirilmesi ve yükseltilmesi için oluşturulan akreditasyon sistemini oldukça önemsiyor ve sertifika almaya hak kazanan oda, borsalarımızı başarılı çalışmalarından dolayı tebrik ediyorum" dedi. TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ise başkan olduğu dönemde odalar ve borsalar birliği camiasında bir kalite ve müşteri odaklı kalite anlayışı olmadığını ifade ederek, "Akreditasyon Sistemi denetimlerini başarıyla geçerek sertifika almaya hak kazanan toplam 96 oda ve borsamız, hizmet kalitesi olarak Londra, Berlin, Paris gibi dünya genelindeki oda ve borsalar üyelerine hangi standartta hizmet veriyorsa aynı kalitede hizmet veriyor. Tüm oda ve borsalarımızla iftihar ediyorum" dedi.

1954 yılında kurulan ve Türkiye'nin en köklü sanayi odalarından biri olan Ege Bölgesi Sanayi Odası, ilk sanayi örgütlenmesi, üniversite-sanayi işbirliğinin kurumsallaştırılması, Türkiye'de ilk teknoparkın kurulması, organize sanayi bölgelerinin oluşturulması örneklerinde olduğu gibi kalite yönetim sistemlerini benimseyerek yürüttüğü çalışmalarda öncü rol üstlendi. 2010 yılında EFQM Mükemmellik Modeli'ni benimseyen EBSO, 2014 yılı içinde hem Ege Bölgesi Kalite Büyük Ödülü, hem Türkiye Mükemmellik Ödülü ve EFQM 5 Yıldızlı Yetkinlik Belgesi'ni alarak, hizmet kalitesindeki çıtayı yükseltti. Oda ve borsalarda sunulan hizmet türlerinin geliştirilmesi hizmet kalitesinin iyileştirilmesi ve Avrupa sistemine uyumunun sağlanması amacıyla 2001 yılından beri TOBB öncülüğünde uygulanmaya başlanan Akreditasyon Sistemi'ni Türkiye genelinde uygulamaya başlayan ilk 10 Oda arasında yer alan ve denetime konu 100'ün üzerindeki kriterden iyi uygulama seviyesindeki başarısıyla 65 tam puan alma başarısını sürdüren EBSO, toplam kalite çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Güncelleme Tarihi: 31 Mart 2018, 12:37
YORUM EKLE

banner97

banner101

banner96

banner100