Demirtaş: 'İzmir'i yeniden inşaa etmeye hazırız'

Demirtaş: 'İzmir'i yeniden inşaa etmeye hazırız'

İzmir Ticaret Odası'nın (İTO) 9 Nisan'da yapılacak olan meslek komitesi ve meclis üyesi seçimleri öncesinde 67. İnşaat Yapım ve Onarım Grubu üyeleri Karşıyaka Karadenizliler Kültür ve Dayanışma Derneği'nde biraraya geldi.Ekrem Demirtaş, "İzmirli müteahhitler olarak İzmir'i yeniden inşa etmeye hazırız" dedi.

9 Nisan'da gerçekleştirilecek İzmir Ticaret Odası Meslek Komitesi ve Meclis Üyesi seçimleri öncesinde Karşıyaka Karadenizliler Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Yaşar Çanferoğlu ev sahipliğinde dernek merkezinde bir araya gelen Karadenizli işadamları 67. İnşaat Yapım ve Onarım Grubu'ndan meclis üyesi adayı olan İTO Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş'a ve aday olan komite üyelerine destek verdi. İTO Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş, "Yeni dönemde hedef sektörlerimiz inşaat ve turizm. İnşaat sektörüne büyük hareket getireceğiz. Her yıl 35 bin konut yapılmasına destek vererek, 10 yılda İzmir'i gecekondudan kurtaracağız. İzmirli müteahhitler olarak İzmir'i yeniden inşa etmeye hazırız. İzmirli müteahhitlerin bunu yapabilecek gücü, enerjisi, deneyimi ve bilgi birikimi var. O büyük hareketin içerisinde hepimiz kazanacağız. Dolayısıyla İzmir kazanacak. Karadenizlilerin yoğun olarak faaliyet gösterdiği bir sektör olan inşaatta sizlerin desteği ile yeniden seçileceğimize, ülkemize ve İzmir'e hizmete ara vermeden devam edeceğimize inanıyorum. Verdiği destek için de Karşıyaka Karadenizliler Kültür ve Dayanışma Derneği'ne teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Demirtaş, komitede 4 bin 800 inşaat firması olduğunu, bu firmalar içerisinde 546 kadın inşaatçı bulunduğunu, kadın elini inşaat sektörüne daha fazla değdirmek için çaba sarf edeceklerini de sözlerine ekledi. DHA

Güncelleme Tarihi: 23 Mart 2018, 12:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER