Bilişimin devleri e- ticaret zirvesinde buluşacak

Bilişimin devleri e- ticaret zirvesinde buluşacak
İzmir Ticaret Odası (İZTO) ve Elektronik Ticaret İşletmecileri Derneği (ETİD) iş birliğinde düzenlenecek olan e-ticaret zirvesinde dünya markaları katılacak.

İZTO, 26 Temmuz Perşembe günü 13.00-17.00 saatleri arasında düzenleyeceği İzmir e-ticaret zirvesi'nde birbirinden ünlü markaları ve yöneticilerini İzmirlilerle buluşturacak. İZTO Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Özgener ile Elektronik Ticaret İşletmecileri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Emre Ekmekçi’nin açılış konuşmasını yapacağı zirvede panellerin yanı sıra markaların başarı hikayelerine de yer verilecek. Facebook Satış Direktörü Erdem Çelik, Google Türkiye Parekende Endüstri Direktörü Mehmet Keteloğlu, MediaMarkt E-Ticaret Direktörü Orkut Gündüz, Hepsiburada Satış Geliştirme Müdürü Ziya Kızıltan, Boyner Genel Müdür Yardımcısı Aslı Yaşasın Öztap gibi isimlerin konuşmacı olacağını belirten İZTO Başkanı Mahmut Özgener, hızla büyüyen e-ticaret sektörünü İzmir’de biraraya getirmekten mutluluk duyduklarını söyledi. Türkiye’de 54 milyon internet kullanıcısı olduğuna ve bunun 6 milyonunun online alışveriş yaptığına dikkat çeken Başkan Özgener, "Ülkemizde 2016’da 30,9 milyar TL olan elektronik ticaret hacmi, 2017’de 42 milyar liraya yükseldi. Bu rakamın 2018’de 50 milyar TL’ye ulaşması bekleniyor" dedi.

'2 YILDA YÜZDE 70 BÜYÜDÜ'


Türkiye'de e-ticaret hacminin 2 yılda yüzde 70’e yakın bir büyüme yaşadığını belirten Özgener, "Dünya e-ticarette yıllık yüzde 25 civarı büyürken, Türkiye’deki büyüme yüzde 37 civarında. Birkaç yıl önceye kadar sanayi ve enerji firmaları, dünyanın en değerli firmalarıydı. Bugün ise bu durum değişti. Teknoloji devleri zirvede yer alıyor. Dünya ekonomisine yön veren dev markalar, artık bilgi ve teknolojiyi en etkin kullanan firmalar oldu. Google, Apple, Amazon, Microsoft, Facebook bu firmalardan sadece bir kaçı" diye konuştu. DHA
Güncelleme Tarihi: 22 Temmuz 2018, 11:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER