banner112
banner111

BAYOSB’de sanayiciler yatırımdan vazgeçmiyor

Bağyurdu Organize Sanayi Bölgesi’nde (BAYOSB), sanayiciler ekonomideki iniş çıkışlara, kur artışlarına ve pandemiye rağmen yatırımlarını sürdürüyor.

BAYOSB’de sanayiciler yatırımdan vazgeçmiyor

Lojistik avantajları, düzenli gelişimi ve yeşil OSB kimliği ile her dönemde ilgi çekmeye ve yatırım almaya devam eden BAYOSB, yeni fabrikalarla istihdama katkı sağlayacak. Beş fabrika inşaatının sürdüğü BAYOSB, 2021 yılında da başlayacak yeni fabrika inşaatlarının tamamlanması ile çalışan sayısını yaklaşık 2 bine ulaştıracak. 

100 bin metrekare alanda inşaat sürüyor

Pandemi döneminde de yatırımların sürdüğü bir OSB olarak aralıksız çalışmaya devam ettiklerini belirten BAYOSB Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Telseren, pandemi ile birlikte ekonomideki iniş çıkışlara ve kur artışlarına aldırmadan sanayicinin geleceği düşünerek yatırımlarını sürdürdüğünü söyledi. Pandemi nedeniyle ekonomilerde bir küçülme yaşandığına işaret eden Telseren, “Ancak bu gidişi döndürmek ve tekrar büyüyen ekonomiler arasına girmek zorundayız. Bunun için de yatırımların sürmesi gerekiyor” dedi. Hali hazırda 5 fabrika inşaatının devam ettiğini söyleyen Telseren, “Toplam 60 bin metrekare alanda, 48 bin metrekare inşaat devam ediyor. 2020 yılı içinde 4 fabrika inşaatı daha başlayacak. Yeni tesisler için toplam 40 bin metrekare alanda 28 bin metrekare inşaat daha yapılacak” diye konuştu.

2021 de 3 yeni fabrika daha

2021 yılı içinde 3 fabrika inşaatı için hazırlıkların yapıldığını da vurgulayan Telseren, “2021 yılı için toplam 75 bin metrekare alanda 50 bin metrekare inşaat öngörüldüğünü, 2020 ve 2021 BAYOSB için yatırım yılı olduğunu kaydetti. Otomotiv sektöründe önemli bir oyuncu olan Dönmez Debriyaj firmasının da üretime başlaması ile bölgede çalışan sayısının bini geçtiğini ifade eden Telseren, “Şuan fabrika inşaatları süren Tekpan, Cebir Ambalaj, Bağyurdu Geri Dönüşüm, Mert Çelik ve Simya Metal tesisleri de yılbaşında üretime başlayabilir seviyeye geldiler. Bu tesislerimizde de üretim başladığında istihdam rakamımız da yükselecek” diye konuştu.

Çalışan sayısı 2 bini bulacak

Bölgede şuan 23 firmanın faaliyette olduğunu, 5 firma inşaatının da tamamlanması ile faal fabrika sayısının 28’e çıkacağını belirten Telseren, “70’e yakın sanayi parselinin bulunduğu BAYOSB ilgi gören yeşil OSB olarak yatırımcılara kucak açmaya devam ediyor. 2021 yılı sonunda hedefimiz 2 bine yakın çalışanı olan bir OSB olmak” diye konuştu.

YORUM EKLE