Bakkallardan teklife tepki

Bakkallardan teklife tepki

İzmir Bakkallar ve Bayiler Odası Başkanı Emin Bağcı, TBMM’ye sunulan 'Sağlıkla İlgili Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi'nde yer alan bazı maddelerin esnafın hayatını gerçek anlamda zorlaştıracağını öne sürdü.

Bazı milletvekilleri tarafından meclise sunulan teklifte sigaranın kapalı dolapta satılması ile kara paket önerisinin yer aldığını belirten
İzmir Bakkallar ve Bayiler Odası Başkanı Emin Bağcı, şunları söyledi: "Biz şehrimizde esnafımızı kalkındırmak için birçok çalışma yaparken, ne yazık ki meclise sunulan bu tasarıda halihazırda ekonomik olarak birçok zorlukla mücadele eden esnafın hayatını daha da zora sokacak birtakım öneriler getirilmekte. Basından öğrendiğimiz bu tasarıya göre sigaraların kapalı dolapta satılması ve kara paket denen bir ambalaja konulması söz konusu. Şu gayet iyi bilinmelidir ki bu tarz tedbirler haksız rekabete yol açar. Haksız rekabetin olduğu bir ortamda da kaçakçıya gün doğar. Biz devletimizle her zaman birlikteyiz. Bu ülkenin kalkınması için elimizi her zaman taşın altına koyuyoruz. Yetkililerimizin de bu konuda sesimizi duyacağına ve yanımızda olacağına inanıyoruz."

Güncelleme Tarihi: 02 Kasım 2018, 12:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER