Akaryakıtta tavan fiyatlara zam

Tavan fiyat uygulamasının geçerli olduğu akaryakıtta benzin ve motorin fiyatları, bazı illerde 3 kuruşa kadar artırılırken bazı illerde sabit bırakıldı.

Akaryakıtta tavan fiyatlara zam

Akaryakıtta tavan fiyat uygulamasında belirlenen fiyatlara bugünden itibaren zam geldi. Bazı illerde benzinin litre fiyatına 3 kuruşa kadar zam yapılırken bazı illerde ise değişiklik yapılmadı. Motorinin litre fiyatına gelen zam da bazı illerde 3 kuruşu buldu. Yeni fiyat listesi EPDK'nın internet sitesinden yayımlandı.

ÜÇ BÜYÜKŞEHİRDE FİYATLAR

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), 17 Mart'ta akaryakıtta tavan fiyat uygulamasına geçmişti. Uygulamanın başladığı 18 Mart’ta İstanbul Anadolu yakasında benzinin litresi için belirlenen 7.08 TL’lik fiyat bugünden itibaren 7.09 TL’ye çıktı. Motorinin litre fiyatı ise 6.44 TL’den 6.45 TL’ye çıktı. Avrupa yakasında ise benzin ve motorin fiyatları değişmedi.

İzmir’de benzin ve motorin fiyatlarında bir değişiklik olmadı. Benzinin litresi 18 Mart’ta açıklandığı gibi 7.16 TL’den satılırken, motorinin litresi de 6.52 TL’den satılıyor.

Ankara’da ise benzin ve motorinin litresine 2 kuruş zam yapıldı. Benzin fiyatları Ankara’da 7.13 TL’den 7.15 TL’ye, motorin fiyatları ise 6.49 TL’den 6.51 TL’ye çıkarıldı.

81 ilin bugünden itibaren geçerli olan güncel fiyat listesi şöyle:

YORUM EKLE

banner97

banner96