banner112
banner111

Türk ve İspanyol kültürleri 'eTwining'le buluştu

Bahçeşehir Koleji İzmir Kuzey Kampüsü 3. ve 6. sınıf öğrencileri ile İspanyolca Öğretmeni Diğdem Alper Çimen'in yürüttüğü "Compartiendo Culturas, Hacemos Amigos" (Kültürleri paylaşır,Arkadaş Ediniriz ) uluslararası eTwinning projesi Türkiye'den 3, İspanya'dan 4 ortakla gerçekleşti renkli görüntüler oluştu.

Türk ve İspanyol kültürleri 'eTwining'le buluştu

“Projemizde özellikle İspanyolca dilini öğrenmeye yönelik çalışmalarla İspanyol ve Türk kültürünü karşılıklı olarak tanıtacak çalışmalarla renklendirildik” diyen Çimen “İspanya’dan ortak okullar her ay düzenli İspanyolca selamlaşma kalıpları, sayılar, günlük konuşma kalıplarını içeren videolar çekip Türk ortaklara gönderdi. Türk ortaklar da bu videolar yardımıyla İspanyolca birçok kelime ve günlük konuşma kalıplarını öğrendi. Ayrıca Türk öğrenciler de İspanyolca kısa videolar çekerek Türkçe öğrettiler. Proje ortakları online olarak bir araya gelerek İspanyolca kelimeleri öğrenmede büyük fayda sağlayan Baamboozle oyununu takım halinde oynadı” dedi.DANSLI VE KAHVALTILI FİNAL
Türk ve İspanyon öğrencilerin “Buenas Dias” şarkısını birlikte ezberleyerek ortak paydada buluştuklarını belirten Çimen “Bunun yanında ünlü Türk ve İspanyol ressamlar tanıtılarak, bir ünlü resimleri öğrenciler tarafından çizildi. Her ülke kendi yöresel kıyafetini, geleneksel oyunlarını, kültürel öğelerini resim ve sanat etkinlikleriyle tanıttı. Öğrenciler ayrıca “Macerona” şarkısı eşliğinde dans da etti. Son derece renkli çalışmaların yer aldığı bu projemiz 6 Mayıs'ta son kez online toplandı ve Türk – İspanyol kahvaltısı karşılıklı olarak tanıtıldı. Kahvaltıdaki sohbet eşliğinde proje finali yapıldı” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 08 Mayıs 2022, 11:34
YORUM EKLE

banner101

banner100