Mavi Işık'tan otizm için etkinlik

İzmir Mavi Işık Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi, Otizm Derneği (ODER) ile birlikte yarın Otizm Farkındalık Etkinliği düzenliyor.

Mavi Işık'tan otizm için etkinlik
Otizm Farkındalık Ayı'nın ilk gününde İzmir Mavi Işık Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi, Otizm Derneği işbirliğinde renkli bir etkinlik düzenlenecek

Birleşmiş Milletler tarafından Nisan Ayı bütün dünyada Otizm Farkındalık Ayı, 2 Nisan da Otizm Farkındalık Günü olarak kabul edildi. Bu kapsamda bütün dünyada otizme dikkat çekmek ve farkındalık oluşturmak için bir dizi etkinlikler düzenleniyor.
Nöro-psikolojik tabanlı bir gelişimsel bozukluk, yani beynin farklı çalışmasından kaynaklanan Otizm bir engel değil. Şu an dünyada her doğan 68 çocuktan bir tanesi otizmli olarak dünyaya gelirken; kanserden daha hızlı artış gösteren otizm konusunda toplumsal duyarlılığın artırılması büyük önem taşıyor.

Bu gerçeklerden yola çıkan İzmir Mavi Işık Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi, Otizm Derneği (ODER) ile birlikte yarın Otizm Farkındalık Etkinliği düzenliyor.

ŞENLİK TADINDA ETKİNLİK


Vali Rahmi Bey Mahallesi 116 Sokak No: 7 Buca adresinde bulunan İzmir Mavi Işık Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi'nde düzenlenecek olan etkinlikte Türkiye'de ve dünyada alanında tek ve en kalabalık otizmlilerden oluşan İzmir Otizm Korosu ve Orkestrası (İZOT) yer alacak. Otizm Tiyatro ekibi, solo performanslar ve çocuklar için çok sayıda etkinliğin yer alacağı farkındalık günü artık geleneksel hale gelen çiçek ekimi ve halka dağımı ile son bulacak.
Güncelleme Tarihi: 31 Mart 2018, 16:07
YORUM EKLE

banner92